MONITOR: J. Malchárek koordinuje svoje vyjadrenie ku Gorile s Pentou

1145816_gorila-spisy www.ipolitika.sk

Bratislava 13. januára – Exminister hospodárstva Jirko Malchárek koordinuje svoje vyjadrenia ohľadne spisu Gorila s Pentou. Informuje o tom dnešné vydanie denníka Hospodárske noviny. 
Otázky od redaktora českého týždenníka Ekonom poslal Malchárek obratom hovorcovi finančnej skupiny Penta s dôvetkom “Poprosím o reakciu. Ďakujem.” Vyplýva to z elektronickej korešpondencie medzi Malchárkom a redaktorom Ekonoma Vladimírom Šnídlom, informujú HN.
V e-maili s odpoveďami, ktorý potom Malchárek poslal novinárovi, ostala aj spomínaná krátka veta a e-mailová adresa hovorcu Penty Martina Danka. “Je úplne prirodzené, ak novinárske otázky, prakticky rovnaké, sú preposielané naraz mne aj spoločnosti Penta, že som požiadal hovorcu Penty o spôsob ich reakcie. Na otázky, aké sú napríklad tie vaše, budem vždy reagovať autonómne, ale ak s mojím vedomím oslovíte v tej istej veci aj niekoho iného, je prirodzená koordinácia spôsobu reakcie tak, ako sa to stalo pre týždenník Ekonom,” povedal podľa HN bývalý minister hospodárstva.
Hovorca Danko pre denník odmietol, že by Malchárkovi pripravoval mediálne výstupy ku kauze Gorila. “Dostal od týždenníka Ekonom rovnako ako Penta takmer totožné otázky. Požiadal ma, aby som mu poslal na vedomie našu odpoveď – a to som aj urobil,” povedal Danko.

www.ipolitika.sk

 

Zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>