Mojsejovci útočia: Braňo v maske gorily, Nora obvineniami z vydierania!

1142564_nora-mojsejova-brano-mojsej-opica-crop www.ipolitika.sk

BRATISLAVA – Nezostala ticho! Podnikateľka Nora Mojsejová (53) čelí obvineniam z faktoringového podvodu už dva a pol roka. V týchto dňoch sa kauza opäť otvorila. Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii totiž koncom roka prišiel s návrhom obžalovať ju. V prípade dokázania viny hrozí blondínke 10 až 15 rokov basy. Z toho dôvodu zvolala šéfka strany Slobodné Slovo tlačovú konferenciu, na ktorej prezradila, že je obeťou vydierania. Jej manžel Braňo taktiež nezostal v úzadí, prišiel v maske gorily!

Rušný koniec roka! Nora Mojsejová dnes v jednom z bratislavských hotelov usporiadala vlastnú tlačovú konferenciu. Hlavnou témou bol návrh na jej obžalobu v prípade finančného podvodu, z ktorého bola obvinená v júni 2009. Košičanka sa vo svojich vyjadreniach netajila tým, že prepieranie tohto prípadu súvisí s jej politickými ambíciami. Kompetentní ju vraj chcú zdiskreditovať pred blížiacimi sa voľbami a taktiež odpútať pozornosť od kauzy Gorila, na základe ktorej by mala polícia znovu preverovať informácie z dokumentu SIS, ktorý poukazuje na údajnú politickú korupciu za druhej vlády Mikuláša Dzurindu.

www.ipolitika.sk

Z toho dôvodu prišiel Mojsejovej manžel Braňo na tlačovú konferenciu s maskou opice na hlave. Pomedzi to, ako sa Nora k danej téme vyjadrovala, sa hudobník prechádzal okolo stolíka, za ktorým sedela. Blondínka si myslí, že v jej prípade sa kompetentní začali opäť rýpať preto, lebo chcú odpútať pozornosť. „Stále niečo potrebujú. V tom čase, keď ma obvinili v júni 2009, sa konal nástenkový tender a ja som bola veľmi dobré sústo,“ poznamenala rozhorčene Mojsejová na margo toho, že ju vtedy vzali do väzby. Podnikateľka podľa vlastných slov nejde do volieb preto, aby získala imunitu. V prípade, ak by uspela, sa jej dokonca vzdá. „Na čo mi je? Oni ju potrebujú. Ľudí neustále klamú. Gorila je toho dôkazom, všetci sú v tom namočení,“ pokračovala.

Okrem toho prekvapila na konferencii Mojsejová aj tvrdeniami, že bola obeťou vydierania. „Prišiel za mnou človek ku mne domov a pýtal si odo mňa 400 tisíc eur. Že vybaví, aby to obvinenie dali zo mňa dole. Potom prišiel aj ďalší v čase, keď sme točili Šéfku,“ priblížila dianie podnikateľka.

„Nenechám sa vydierať, nech ma nezastrašujú, lebo mám telefonáty, mám maily a toto už je trestný čin bránenia vo volebnej kariére. Hovorím vám, nevydierajte ma a nepíšte mi, lebo to poženiem do Štrasburgu a bude o tom vedieť celý svet,“ rozhorčovala sa Nora. Zo spomínaných stretnutí má údajne vytvorené aj záznamy, ktoré vraj v pravý čas aj zverejní.

zdroj: sss-nm

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>