Minister Mikloš by mal podľa Sulíka odstúpiť, vyzývať ho však nebude

300px-Richard-sulik1-275x180 www.ipolitika.sk

Bratislava – Minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS) by mal po odvolaní šéfky Fondu národného majetku Anny Bubeníkovej v súvislosti s kauzou Gorila odstúpiť.Myslí si to líder SaS Richard Sulík, ako však poznamenal v dnešnej relácii televízie Markíza Na telo, vyzývať ho k tomu neplánuje. Ako poukázal, pred nominovaním Bubeníkovej na tento post na výhrady voči jej osobe zo strany SaS reagoval Mikloš prebratím politickej zodpovednosti.

www.ipolitika.sk

Sulík kritizoval aj Miklošovho straníckeho šéfa Mikuláša Dzurindu, ktorý podľa jeho slov stratil všetku jeho dôveru. Dôvodom má byť to, že nesplnil sľub o zrušení priestupkovej imunity po schválení návrhu štátneho rozpočtu. Dzurindovo slovo preto pre neho nemá “žiadnu hodnotu.” Odmieta tiež jeho výrok o tom, že kauza Gorila zblížila pravicu.
Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) dôveryhodnosť Dzurindu a Mikloša v súvislosti s kauzou Gorila nekomentoval. “Nebudem hodnotiť mojich kolegov vo vláde,” povedal s tým, že z pohľadu povolebnej spolupráce bude pre neho dôležité, ako sa jednotlivé strany postavia k vyšetrovaniu kauzy. Podotkol pritom, že SDKÚ-DS sa zatiaľ k vyšetrovaniu veľmi principiálne nestavia, skôr ho spochybňuje, čo vníma negatívne. Myslí si tiež, že razantné vyšetrovanie kauzy, ktoré avizoval, znižujú jeho šance do budúcnosti byť opäť ministrom.

 

zdroj:  (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>