Minister Dzurinda na pracovnej návšteve Nemecka

MikulᚠDzurinda, rozhovor www.ipolitika.sk

Bratislava – Minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Mikuláš Dzurinda uskutoční v utorok 17. januára pracovnú návštevu Nemeckej spolkovej republiky. Hlavnými témami rozhovorov s rezortným kolegom Guidom Westerwellem budú aktuálna situácia v eurozóne a problematika rozširovania EÚ s dôrazom na krajiny západného Balkánu a Východného partnerstva.

Cieľom návštevy šéfa slovenskej diplomacie v Nemecku je prispieť k ďalšiemu posilneniu rastúcej dynamiky politického dialógu medzi oboma krajinami.

Uplynulý rok môžeme vďaka vysokej intenzite návštev a stretnutí s nemeckými partnermi nazvať rokom Nemecka v zahraničnej politike Slovenskej republiky. Bratislavu v roku 2011 navštívili najvyšší ústavní predstavitelia krajiny – spolkový prezident Christian Wulff, spolková kancelárka Angela Merkelová a dvakrát minister zahraničných vecí Guido Westerwelle.

www.ipolitika.sk

Výbornú úroveň bilaterálnych vzťahov podčiarkuje aj hospodársky rozmer vzájomnej spolupráce. Nemecko je najdôležitejším zahraničnoobchodným partnerom Slovenska a kľúčovým zahraničným investorom v našej ekonomike. Prioritou aktivít v oblasti ekonomickej dimenzie v nemeckom teritóriu je predovšetkým využitie potenciálu krajiny ako jedného z lídrov v oblasti vedy a aplikovaného výskumu, inovácií a nových technológií vo svete.

Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky

 

(TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>