Minister Dzurinda bude presviedčať ľudí vo vlakoch

019 www.ipolitika.sk

Bratislava – Volebný líder SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda odštartoval dnes predvolebné turné v rámci, ktorého sa bude osobne zhovárať s ľuďmi cestujúcimi vlakmi. Jeho prvá cesta vlakom za posledné tri roky dnes viedla z bratislavskej Hlavnej stanice do Michaloviec. Na ceste železničnou dopravou bude ministra zahraničných vecí sprevádzať aj tím špecialistov zo strany.
“Budem sa s ľuďmi rozprávať o tom, o čom budú chcieť oni. Oni moje názory poznajú, a preto chcem túto cestu využiť na to, aby sa pýtali oni na to, čo ich trápi,” uviedol dnes Dzurinda počas tlačovej konferencie pred Hlavnou stanicou. Minister zahraničných vecí sa podľa vlastných slov neobáva konfrontácie s cestujúcimi. Od cesty si naopak sľubuje obnovu kontaktu s bežnými občanmi a ich problémami.
Výber vlaku ako prepravného prostriedku navyše podľa Dzurindu nesie aj symbolický zmysel. “Je to spoľahlivý prostriedok, aj keď niekedy mešká. Každý vlak odkiaľsi vychádza a má konkrétny cieľ. Aj Slovensko po roku 1989 sa vydalo na svoju cestu a zrejme svoj cieľ – dostať sa medzi úplne najlepších, ešte nedosiahlo,” priblížil.
Dzurinda dnes nechcel odhadnúť, aký výsledok by mohla strana dosiahnuť vo voľbách. Hoci podľa šéfa SDKÚ-DS marcové hlasovanie nebude o lídrovi pravice, strana sa pokúsi dosiahnuť čo najlepší výsledok a poprieť tak čísla z prieskumu agentúry MVK. Ten posunul v januári SDKÚ-DS na tretiu priečku za Smer-SD a KDH.
Predčasné voľby do Národnej rady SR sa budú konať 10. marca. Šéf rezortu diplomacie bude na čele kandidátky SDKÚ-DS, ktorá sa uchádza o podporu voličov s číslom 22. Kľúčovou prioritou strany v tohtoročných marcových parlamentných voľbách je ochrana podpory a tvorby pracovných miest.

www.ipolitika.sk

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>