Miki, si najrýchlejší!

maraton1-thumb www.ipolitika.sk

Portál The Complete Running zverejnil zoznam 25 svetových celebrít, ktoré zdolali najdlhšiu bežeckú olympijskú trať. A s najlepším časom sa na prvom mieste umiestnil Mikuláš Dzurinda.

Chce to naozaj poriadnu kondíciu. Napriek tomu sa na 42 kilometrov a 195 metrov dlhú trať vydávajú nielen profesionálni športovci, ale aj známe tváre z celého sveta. Herci, speváci, ale aj bývalí vrcholoví športovci či dokonca politici.

Americký portál thec4ompleterunning.com preto zostavil rebríček 25 známych mien, ktoré sa môžu pochváliť aspoň jedným úspešným maratónom, pri ktorom sa tešili z dobehnutia do cieľa. V tabuľke sa objavili svetoznámi speváci, ale aj niekoľko politikov. Maratón odbehol napríklad aj americký prezident George W. Bush, no ten svojím najlepším časom ďaleko zaostáva za naším Mikulášom Dzurindom.

www.ipolitika.sk

Ten má dokonca lepší osobný rekord ako sedemnásobný víťaz slávnej Tour de France Lance Armstrong. Vďaka času 2:54:57 je tak Dzurinda podľa tohto serveru najlepším maratóncom sveta z pohľadu známych tvárí. Svoj najlepší čas zabehol ešte v roku 1986 v Trnave, ale behaniu sa venuje dodnes.

“Ako úradujúci premiér som zabehol už šesť maratónov. Štyri v Košiciach, jeden v Londýne a jeden v New Yorku,” prezradil šéf diplomacie, ktorý doteraz zvládol 25 maratónov, no chystá sa na ďalšie.

 

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Miki, si najrýchlejší!

  1. Gratulujem Miki.. hovorí:

    Dúfam že nesklameš a budeš prvý aj v marci 2012 keď pobežíš na čele SDKU z parlamentu. Behanie Ti svedčí lepšie ako politika..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>