MHSR:J. Miškov rozhodnutie I. Grošafta rešpektuje, nahradiť by ho mal M. Pokorný

miskov www.ipolitika.sk

Bratislava 13. januára – Minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS) rešpektuje dnešné rozhodnutie Igora Grošafta, ktorý sa spomína v údajnom dokumente Slovenskej informačnej služby (SIS) Gorila. Ten ho dnes ráno požiadal o odvolanie z funkcie podpredsedu predstavenstva spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s., (SEPS, a.s.).
Ako dôvod tohto kroku Grošaft uviedol, že nechce, aby súčasná predvolebná situácia na Slovensku vyústila do negatívnej medializácie spoločnosti SEPS, a.s. “Oceňujem, vzhľadom na súčasnú situáciu, rozhodnutie pána Grošafta,” reagoval Miškov v stanovisku, ktoré TASR poskytlo komunikačné oddelenie Ministerstva hospodárstva (MH) SR.
V tejto súvislosti požiadal šéf rezortu o určenie súčasného člena predstavenstva SEPS, a.s. Michala Pokorného za jeho podpredsedu a zároveň o odvolanie Anny Bubeníkovej z postu členky dozornej rady spoločnosti. O nomináciách a personálnych výmenách musí teraz na základe žiadosti MH rozhodnúť výkonný výbor Fondu národného majetku (FNM). Ten je 100-% vlastníkom SEPS, a.s.
K rovnakému kroku ako Grošaft dnes pristúpili aj ďalší dvaja vysokí štátni úradníci, ktorý sa v Gorile spomínajú. O uvoľnenie z funkcie požiadal poradca ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH) pre rómsku kriminalitu Milan Krajniak, ako aj šéf Nemocnice sv. Michala Stanislav Janota. V rokoch 2005 a 2006, keď mal spis vzniknúť, boli všetci títo funkcionári vo vedení FNM.
Ešte v stredu (11.1.) vláda kvôli kauze Gorila odvolala z funkcie predsedníčky výkonného výboru FNM Annu Bubeníkovú. Za jej odchod sa vyslovili všetci ministri SaS, KDH a Mosta-Híd, ako aj premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS). Proti boli len ministri SDKÚ-DS. Dôvodom na odvolanie boli informácie z dokumentu Gorila, ktoré naznačujú korupčné správanie Bubeníkovej, ako aj ďalších funkcionárov FNM ešte v období druhej vlády Mikuláša Dzurindu (SDKÚ-DS). Pravosť tvrdení zo spisu doteraz nikto oficiálne nepotvrdil.

www.ipolitika.sk

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>