Mgr. Marian Kotleba – O prioritách štátu

mk001 www.ipolitika.sk

Vždy na začiatku nového roka sa rozpráva o dobrých predsavzatiach a smelých plánoch o tom, ako využiť a lepšie prežiť rok. Ja však napíšem o niečom úplne inom. O príčine zbedačovania a chudoby na Slovensku. O tom, že hlavným problémom Slovenska nie je málo peňazí v štátnom rozpočte, ale bezbrehé plytvanie našimi peniazmi zo strany vlády. O tom, že za biedu na Slovensku nenesie zodpovednosť žiadna kríza, ale vláda. O tom, že cesta k prosperite nie je v neustálom zvyšovaní všetkých daní a poplatkov, ale v rozumnom hospodárení. O tom, že je najvyšší čas prestať míňať na to, čo nám rozkáže zahraničie, a začať sa starať o vlastných ľudí.

Zo zákona o štátnom rozpočte na rok 2012 je zrejmé, že vláda ani tento rok nemieni šetriť. Deficit štátneho rozpočtu na rok 2012 vo výške viac ako 3,165 mld. eur znamená len jedno – vláde a poslancom parlamentu je úplne ľahostajné, že dlh SR len za jeden rok zvýšia o takmer 10%! Ďalšie generácie sa majú na čo tešiť.

Pri pohľade na štátny rozpočet na rok 2012 vidíme, že pri jeho schvaľovaní boli potreby slušného pracujúceho človeka na poslednom mieste. 104 mil. eur zaplatíme za spoluprácu
s NATO, ďalších 20 mil. eur nás bude stáť pomoc krajinám tretieho sveta a poplatky do medzinárodných organizácií. Na boj proti rasizmu a zlepšenie podmienok pre sociálne znevýhodnenú komunitu (ktorú asi?) vláda z našich peňazí vyčlenila neskutočných 29 mil. eur a na starostlivosť o väzňov dáme ďalších 147 mil. eur. Pre SIS bolo na odpočúvanie a sledovanie nás všetkých vyčlenených 42 mil. eur. Na aktivity vlády pod nič nehovoriacim názvom „tvorba a implementácia programovej politiky“ dáme astronomických 600 mil. eur! Spolu viac ako 900 mil. eur (cca 27,1 mld. korún) z našich daní na výdavky, z ktorých slušný pracujúci človek nemá absolútne nič.

www.ipolitika.sk

Ako paródia na starostlivosť o občana potom vyzerá ďalších 753 mil. eur na ochranu verejného poriadku a bezpečnosti. Najmä keď každý deň počúvame a čítame o množiacich sa krádežiach, lúpežiach a vraždách. V oblasti ach posti hnutých vyššou mierou cigánskej kriminality ľudia policajnú ochranu nevidia ani necítia. Hoci je len január, cigánski extrémisti prepadli a zbili alebo olúpili už skoro 20 ľudí! A benevolentný prístup polície k predvianočnému pokusu o vraždu zástupcu Ľudovej strany Naše Slovensko v Ústrednej volebnej komisii priamo v centre Bratislavy (viac informácií nájdete na www.naseslovensko.org) ukázal, že napriek každoročne sa zvyšujúcim výdavkom na bezpečnostné zložky štát nedokáže účinne chrániť ľudí nielen v blízkosti cigánskych osád, ale ani v hlavnom meste.

Preto Ľudová strana Naše Slovensko bude v rámci dosiahnutia vyrovnaného štátneho rozpočtu presadzovať zníženie rozpočtu SIS o 50%, zrušenie všetkých zahraničných misií slovenských vojakov a vystúpenie z teroristickej organizácie NATO. Zastavíme projekty na podporu príživníkov a odstránime zvýhodňovanie zahraničných firiem pred slovenskými. Ušetrené peniaze investujeme do vzdelávania tých, ktorí sa vzdelávať chcú, do bývania pre tých, ktorí si ho vedia vážiť, a do zlepšenia preventívnej činnosti polície priamo v uliciach miest a obcí tak, aby slušní ľudia konečne cítili, že štát tu je pre nich. Nie naopak.

Mgr. Marian Kotleba

zdroj: naseslovensko.org

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>