M. HORSKÝ: Vyšetrovanie Gorily by mohol prekryť iný megaškandál

gorila (2) www.ipolitika.sk

Bratislava 13. januára  - Pre informácie, ktoré odhalili spisy Gorila, zatiaľ o svoje funkcie prišli iba radoví vojaci. “Skutočné politické figúry, ktorých mená sa tam vyskytujú desaťnásobne viac, tí stále zostávajú. Nepochybne tento únik a abdikácia drobných hráčov na našej politickej scéne potvrdzuje významnú časť pravdivosti spisov Gorila,” povedal dnes pre TASR politológ Michal Horský.
Prípadné konanie voči významnejším aktérom medializovanej kauzy však skôr ako po marcových parlamentných voľbách neočakáva. Vzhľadom na masívnu medializáciu tohto prípadu pritom politológ nečaká, že by nová vládna moc mohla jeho vyšetrovanie “zamiesť po koberec”. “Aj keď možno predpokladať, že tak ako kauza Gorila prekryla kauzu odpočúvania Vojenského obranného spravodajstva, tak ešte nejaké sily na našej scéne sa môžu pokúsiť škandál Gorila prekryť iným megaškandálom,” poznamenal.
Podľa politológa Miroslava Kusého odchody aktérov spomínaných v spisoch Gorila naznačujú pravdivosť informácií, ktoré sa v nich uvádzajú. “Prečo by ináč odstupovali? Cítia, že je pre nich výhodnejšie odstúpiť, než čakať na to, než celá vec praskne úplne… To znamená, že tam už je nejaký začiatok paniky, aj keď zatiaľ po určitú úroveň politického postavenia, ale ohrozuje to celú politickú špičku,” uviedol.
Obaja politológovia sa zhodli na tom, že medializácia celej kauzy s najväčšou pravdepodobnosťou súvisí s predvolebnou kampaňou. Horský pritom poukázal, že viacerí politickí predstavitelia sa priznali, že informácie o Gorile mali aspoň dva roky a neurobili nič pre jej medializáciu ako po zverejnení spisov na webe.
Vláda tento týždeň pre spis Gorila rozhodla o odvolaní predsedníčky výkonného výboru Fondu národného majetku Anny Bubeníkovej. Zo svojich postov dnes boli pre tieto podozrenia na vlastnú žiadosť uvoľnení aj poradca ministra vnútra pre rómsku kriminalitu Milan Krajniak a člen predstavenstva štátnej Slovenskej energetickej prenosovej sústavy Igor Grošaft. O uvoľnenie už požiadal aj šéf Nemocnice sv. Michala Stanislav Janota.

www.ipolitika.sk

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>