M. DZURINDA: SDKÚ-DS bola vždy stranou, ktorá zužovala priestor pre korupciu

sdku www.ipolitika.sk

Bratislava – Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda označil svoju stranu za tú, ktorá vždy na Slovensku zužovala priestor pre korupciu. “Nie sme možno dokonalí, ale zápas s korupciou vždy bol a aj dnes je veľmi významnou súčasťou nášho programu,” pripomenul na dnešnej tlačovej konferencii s tým, že tento priestor chcú aj naďalej zužovať.

Rovnako deklaroval, že ak sa nájde taký premiér, ktorý osem rokov vykonával funkciu predsedu vlády a má také čisté ruky ako on, tak mu pôjde osobne podať ruku. Keďže SDKÚ-DS najdlhšie niesla zodpovednosť za Slovensko, tak je podľa neho aj veľmi vďačným terčom na takéto útoky.

www.ipolitika.sk

Dzurinda reagoval tiež na aktuálny prieskum verejnej mienky MVK, na základe ktorého skončila jeho strana s 9,3 percentami hlasov až tretia za Smerom-SD (40,1 %) a KDH (9,6 %). Podľa názorov niektorých politológov je to dôsledok aktuálnej kauzy Gorila. Líder SDKÚ-DS nepovažuje za kľúčové, ktorá strana sa na základe prieskumu nachádza na akom mieste, ale či sa na Slovensku dokáže postaviť zmysluplná a účinná alternatíva voči Smeru-SD. “Urobím všetko preto, aby parlamentné voľby potvrdili SDKÚ-DS ako prirodzeného lídra stredopravého politického priestoru,” zdôraznil Dzurinda.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>