Lucia Žitňanská: Podvodníci na čiernu listinu

zitnanska www.ipolitika.sk

Takmer každý druhý podnikateľ na Slovensku má zlú skúsenosť s neférovým správaním sa obchodných partnerov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý urobila Podnikateľská aliancia Slovenska.

Poctiví zamestnávatelia, ktorí vytvárajú pracovné miesta, tak doplácajú na podvodníkov a dostávajú sa do finančných problémov, hoci inak je ich firma zdravá.

Reformy v súdnictve a na prokuratúre, ktoré za posledný rok urobila podpredsedníčka SDKÚ-DS, ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská majú jediný cieľ – aby súdy rozhodovali spravodlivo a rýchlejšie. Aj v obchodným sporoch, ale aj v trestných veciach, aby podvodníci skončili za mrežami. Je to dlhodobý proces, ktorý musíme dokončiť.

No dôležité je aj to, aby zamestnávatelia, či živnostníci mali dostatok informácií o partneroch, s ktorými sa chystajú obchodovať. Preto chce SDKÚ-DS tvrdo zakročiť proti tým, ktorí poctivým zamestnávateľom ničia život.

Vytvoríme čiernu listinu súkromných aj štátnych firiem, ktoré sa dopustili závažných porušení zákona. Takíto podnikatelia nebudú mocť založiť ďalšiu firmu, ani sa prihlásiť do verejných súťaží.

www.ipolitika.sk

Tunelovanie či okrádanie obchodných partnerov zasa obmedzíme zverejňovaním informácií o obchodných konaniach a platobnej disciplíne. Zelektronizujeme Zbierku listín, tak ako sme zelektronizovali obchodný vestník, aby si poctiví podnikatelia mohli cez internet zistiť základné ekonomické ukazovatele obchodných partnerov.

“Vždy sme dôverovali a dôverujeme individuálnych schopnostiam občanov. Štát má vytvárať podmienky, a nie prekážky na ich uplatnenie. A podmienky pre viac pracovných miest na Slovensku dokáže vytvoriť len štát, v ktorom je poriadok a platí zákon,” zdôraznila Lucia Žitňanská.

Viac informácií o tom, ako chce SDKÚ-DS podporiť tvorbu pracovných miest, nájdete tu:

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>