Lipšicov návrh ako za čias nomenklatúry

hzds_logo www.ipolitika.sk

02. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) je proti novému systému ukladania pokút, ktorý navrhol minister Daniel Lipšic z KDH.

Jeho návrh je na mieru šitý politikom a proti občanom tejto republiky.

ĽS-HZDS nesúhlasí s tým, aby sa občanom ukladali za vyjadrenie ich názoru, hoci aj formou nadávky či urážky, také vysoké pokuty. Novela zákona o priestupkoch z dielne Lipšicovho rezortu počíta totiž s tým, že za ohováranie alebo urážku verejného činiteľa bude v budúcnosti pokuta až vo výške päťsto eur. Údajne za účelom „ochrany poslancov, ministrov či sudcov“. Pýtame sa však, či politici a iní verejní funkcionári sú tu pre občanov alebo je to naopak? Občania majú slúžiť len ako zdroj ich platov, na ktoré sa skladáme prostredníctvom našich daní? Tak to teda nie!

www.ipolitika.sk

Ľudová strana – HZDS považuje túto iniciatívu len ako trápnu snahu potlačiť akúkoľvek kritiku na verejnosti. Daniel Lipšic si túto novú legislatívu naplánoval účelovo v čase, keď sa blížia predčasné parlamentné voľby a v celej slovenskej spoločnosti rastie nespokojnosť s vládnutím pravicového zlepenca pod vedením Ivety Radičovej, ktorého súčasťou je aj Lipšicovo KDH. Táto vláda sa pokúša umlčať svojich oponentov. Tí, ktorí sa najviac oháňajú hodnotami nežnej revolúcie, začínajú čoraz viac pripomínať nomenklatúrne kádre spred roku 1989.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>