Lipšic sa bude zaujímať o vyjadrenia SDKÚ-DS ku kauze Gorila do volieb

381350_345363465492343_295474380481252_1243150_226659495_n www.ipolitika.sk

Bratislava  – Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) považuje kauzu Gorila za najzávažnejšie podozrenie z prepojenia politiky a finančných skupín od roku 1989.
Ocenil postoj premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS), ktorá ako jediná z SDKÚ-DS zahlasovala na poslednom rokovaní vlády (11.1.) za odvolanie Anny Bubeníkovej z čela Fondu národného majetku (FNM) a tiež Radičovej komunikáciu so šéfom SIS Karolom Mitríkom. “Je to človek, ktorý boj proti korupcii berie vážne a možno jeden z mála,” povedal Lipšic v diskusnej relácii verejnoprávnej televízie O päť minút dvanásť. Doplnil, že pre neho budú zaujímavé vyjadrenia SDKÚ-DS k vyšetrovaniu tejto kauzy do predčasných marcových volieb. “Či budú hovoriť, nech sa to vyšetruje bez obmedzení, alebo sa budú hľadať výhovorky,” vyhlásil Lipšic.

www.ipolitika.sk

Šéf rezortu hospodárstva Juraj Miškov (SaS) v relácii vylúčil, že by za zverejnením údajného spisu SIS Gorila krátko pred voľbami stála strana SaS.  Argumentoval tým, že materiál liberáli dostali už pred voľbami v roku 2010 a ani vtedy ho nezverejnili. “Nevidím absolútne žiadny dôvod na to, aby sme zverejňovali tento materiál. Strana SaS nie je SIS. My nie sme ani spravodajská agentúra, my nie sme ani vyšetrovací orgán, ani tlačová agentúra, ani médium,” uviedol podpredseda SaS. Dodal, že rovnaký anonymný materiál mali dva roky k dispozícii aj médiá. “Prečo médiá nezverejnili tieto informácie?” spýtal sa Miškov.

Doplnil, že SaS už v roku 2010 namietala proti nominácii Anny Bubeníkovej do čela FNM SR, ktorý spadá pod rezort Miškova, a to aj na základe anonymného materiálu.  Bubeníková je totiž jedna z aktérok prepisov týchto údajných odposluchov SIS. Šéfkou FNM sa podľa Miškova stala po tom, čo za ňu politickú zodpovednosť prebral minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS). “Pre mňa to bol dôvod na to, aby som materiál s tou nomináciou mohol predložiť do vlády,” bránil sa Miškov. Bubeníkovú vláda na svojom stredajšom rokovaní (11.1.) odvolala.

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>