KSS žiada o účasť medzinárodných pozorovateľov na voľbách do NR SR

kss www.ipolitika.sk

Tlačová správa KSS:

Komunistická strana Slovenska žiada Európsky parlament o účasť medzinárodných pozorovateľov na predčasných parlamentných voľbách na Slovensku.
Komunistická strana Slovenska pozorne sleduje informácie zverejňované slovenskými médiami, ktoré súvisia s najnovšou kauzou Slovenskej informačnej služby nazvanej „Gorila“. Zverejnené informácie potvrdzujú relevantnosť s tým, na čo KSS už dlhodobo upozorňuje a síce, na silnú previazanosť kapitálových skupín na slovenské politické špičky. Vzniklo tak vážne podozrenie z ekonomickej a politickej korupcie na Slovensku.

KSS už v minulosti – vo volebnom období rokov 2002 – 2006 upozorňovala na podozrenie z kupovania poslancov v NR SR, ako aj na vážne podozrenie z manipulácie výsledkov parlamentných volieb v rokoch 2006 a 2010.
Komunistická strana Slovenska v tejto súvislosti zaslala list predsedovi Európskeho parlamentu v ktorom ho vyzýva, aby zvážil možnosť vyslania pozorovateľov z európskeho parlamentu, ktorí by dohliadali nad transparentným a demokratickým priebehom predčasných volieb do NR SR, ktoré sa budú konať 1O. marca 2012.
V liste KSS sa doslovne uvádza:
www.ipolitika.sk
„……..Existuje vážne podozrenie, že popredné finančné skupiny v SR sa podieľali na politickej a ekonomickej korupcii v SR. Podľa zverejnených dokumentov Slovenskej informačnej služby, boli aj do tejto kauzy zapojené nie len domáce, ale aj popredné európske firmy, ktoré participovali na procese privatizácie v spomínanom období. Z uvedených dokumentov vyplýva tiež aj to, že v parlamentných voľbách v roku 2006 bol odobratý KSS značný počet voličských hlasov, potrebný práve na vstup do Národnej rady Slovenskej republiky.
Z dôvodu, že aktéri tejto čerstvej kauzy sú činní v ekonomickej a politickej špičke na Slovensku, máme silné a odôvodnené obavy, že aj nadchádzajúce predčasné parlamentné voľby nebudú transparentné a demokratické a môže dôjsť k vážnym manipuláciám ich výsledkov. Preto apelujeme na Vás, vážený pán predseda, aby ste zvážili možnosť zaslania pozorovateľov z Európskeho parlamentu, ktorí by dohliadali nad transparentným a demokratickým priebehom predčasných parlamentných volieb, ktoré sa budú konať dňa 10. 03. 2012. …………“
Komunistická strana Slovenska
Bratislava 5. januára 2012
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

4 Responses to KSS žiada o účasť medzinárodných pozorovateľov na voľbách do NR SR

 1. Ano, mozno tu pozorovat jasne ovplyvnovanie masovokomunikacnych prostriedkov kapitalom. hovorí:

  Zopar jednotlivcov na Slovensku si tymto sposobom uzurpovalo moc a volby beru ako hru. Vsak ich aj tak volaju – “Velki hraci”

 2. veľkeé gorily hovorí:

  Ja neverím aby po voľbách zmizli zo scény veľké gorily, ktoré teraz aj predtým vládli a zdierali národ. Vyšetriť prípady a pre škodu nad desať miliónov “OBESIŤ”.

 3. Transparentné voľby hovorí:

  Transparentné voľby sú nevyhnutnosťou. Pri súčasných politických podvodoch a mediálnych manipuláciach organizovaných domácimi zlodejmi, zahraničným kapitálom i médiami je viac ako isté, že bez kontroly budú voľby len ďalším podvodom na občanoch.
  Potrebujeme tu dostatok nezávislých medzinárodných pozorovateľov a to nie len z krajín združených v EÚ, ale i z iných svetových zoskupení i nezávislých pozorovateľov.
  Nesmieme prenechať priestor pre manipulácie súčasnej garnitúre ľudí, ktorí už 22 rokov zrádzajú záujmy občanov tejto krajiny len v mene osobneho prospechu a osobných zoskov.

 4. neplatne volby hovorí:

  Ja som to uz davno predtym (ako prisli na to ze KSS odoberali hlasy) pisal o tom ze volby boli zmanipulovane a zkorumpovane cize by nemali platit a aj to ze KSS sa nedostane do vlady parlamentnou cestou ale jedine revolucia je riesenim aby sme sa dostali z toho tam kde sme dnes…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>