Komisár pre životné prostredie navštívi Slovensko po 10 rokoch

Potocnik-4 www.ipolitika.sk

Bratislava 13. januára  - Pozvanie ministra životného prostredia Józsefa Nagya prijal najvyšší predstaviteľ EÚ za životné prostredie Janez Potočnik. Návrhy riešenia environmentálnych záťaží, ich financovanie, pripravovaná zonácia Tatranského národného parku a ďalšie aktuálne témy týkajúce sa životného prostredia z pohľadu EÚ a Slovenska – aj o tom budú spoločne diskutovať environminister a eurokomisár počas dvoch dní na Slovensku.
Naposledy Slovenskú republiku navštívil takýto predstaviteľ EÚ pred desiatimi rokmi – bola to komisárka pre životné prostredie Margot Wallström. Delegácia Európskej komisie pod vedením Janeza Potočnika navštívi Slovensko už vo štvrtok, 19. januára 2012.
„Dvojdňové stretnutie bude vhodným priestorom na výmenu názorov a poznatkov v otázkach životného prostredia. Komisár Potočnik bude mať možnosť vypočuť si napríklad naše návrhy riešenia envirozáťaží v praxi – vďaka novému zákonu, ktorý už vstúpil do platnosti,“ povedal minister životného prostredia József Nagy.
Problematika ochrany prírody, biodiverzita, efektívne využívanie zdrojov, či environmentálny akčný program a implementácia environmentálnej legislatívy EÚ. Tieto témy budú dominovať výmene názorov v rámci bilaterálneho rokovania ministra Nagya s komisárom Potočnikom. Téma ochrany prírody bude prevládať aj na ich spoločnom rokovaní s neštátnymi vlastníkmi lesov, ako aj na stretnutí s predstaviteľmi mimovládnych organizácií. Návrhy riešenia environmentálnych záťaží v praxi bude mať možnosť komisár Potočnik vidieť počas obhliadky gudrónovej skládky v Bratislave.
Počas dvojdňovej návštevy sa komisár Potočnik zúčastní aj na rokovaní Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie a Výboru pre európske záležitosti. Eurokomisár sa  stretne aj s  Jánom Figeľom, ministrom dopravy, výstavy a regionálneho rozvoja a spoločne prerokujú tému výstavby diaľnic na Slovensku.

www.ipolitika.sk

Informácie poskytla Beatrice Hudáková, MŽP SR.

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>