KDH chce po voľbách presadiť voľné nedele

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Súčasťou kultúrneho spôsobu života v Európe je podľa podpredsedu KDH Júliusa Brocku voľná nedeľa bez práce.

KDH sa bude snažiť po parlamentných voľbách presadiť princíp „nedeľa pre každého“. Znamenalo by to v pracovnoprávnej legislatíve rozšíriť počet dní, počas ktorých nebude možné nariadiť prácu, a to o všetky štátom uznané sviatky, vrátane nedieľ. „Chceme, aby  nedeľa bola dňom voľna pre každého,“ povedal dnes pre agentúra SITA podpredseda KDH Július Brocka.

www.ipolitika.sk

Voľnú nedeľu by mala zabezpečiť novela Zákonníka práce. Súčasťou kultúrneho spôsobu života v Európe je podľa podpredsedu KDH Júliusa Brocku voľná nedeľa bez práce. „Voľná nedeľa má veľký význam nielen pre  zdravie pracujúcich, ale aj pre život rodín s  deťmi,“ zdôraznil Július Brocka, pretože výrazne prispieva k zosúladeniu pracovného a rodinného života aj tým, že zvyšuje sociálnu  ochranu zamestnaných a zároveň im umožňuje plniť si svoje rodinné a rodičovské funkcie. Starostlivosť o deti a výchova vo funkčnej  rodine je podľa Brocku základom prenosu mravných hodnôt, a teda základom pokoja, rozvoja a blahobytu spoločnosti. „Štát je povinný spoločenstvo rodiny rešpektovať, chrániť a podporovať,“dodal.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>