Kam to dotiahnu politickí bezpohlavní ľavicoví intelektuáli?

jalal-suleiman_w www.ipolitika.sk

Za posledných desať rokov vyrástla na Slovensku a intenzívne sa prejavuje nehomogénna skupina “ľavicových” intelektuálov. Prejavujú sa vydávaním kníh, v elektronických médiách a ešte viac na sociálnych sieťach.

Úvodom musím deklarovať, že mnohí z nich ma priam inšpirujú. Faktom ale je že niektorí z nich kladu dôraz na humánnosť hodnôt, ďalší na životne prostredie a iní ani neviem kde ich mam zaradiť. Navzájom sa nechávajú nazývať ľavicovými intelektuálmi, niekedy sa navzájom držia a inokedy obviňujú.

.
Akú má termín ľavicový intelektuál výpovednú hodnotu? Asi žiadnu! Intelektuál nemôže byť ľavicový či pravicový. Koniec koncom nikdy som nepočul žeby existoval termín pravicový intelektuál na to, aby som mohol akceptovať termín ľavicového intelektuála.
.
Keďže moje vzdelanie je technického smeru, uvediem príklad z prírodných vied. Existujú fyzikálne termíny akým sú dynamická viskozita ako aj kinematická viskozita. Rozdiel medzi nimi je jednoduchý a vážny. Jedna má fyzikálnu výpovednú hodnotu a ta druhá ju nemá!
.
Teda ak termín” ľavicový intelektuál” nemá žiadnu výpovednú hodnotu, tak je nevyhnutne poukázať na podobný termín ktorý sa zámerné nepoužíva a práve on ma tu výpovednú hodnotu!
www.ipolitika.sk
.
Laco Novomeský, Andrej Siracký, Daniel Okáli – to neboli ľavicoví intelektuáli vážení priatelia! to boli revoluční intelektuáli. v protiklade reakčných intelektuálov.
.
Vaša snaha sa prefarbiť na oranžovo, zeleno, je len útek z revolučnosti. Revolučnosť požaduje aby ste cielili vašu prácu k odstráneniu kapitalizmu! Marx nebol ekonóm, ani filozof ani politológ, ani humanista ani ľavičiar. To bol v prvom rade revolucionár. Revolucionár nie preto lebo hnal pracujúcich k boja, ale v prvom rade preto, lebo dokázal predstaviť a poukazovať na inú možnú alternatívu, v hlbokom kapitalizme.
.
Vážení priatelia a polosúdruhovia, Vyčítate KSS nedostatok “ľavicového” intelektuálneho potenciálu. V tom mate úplnú pravdu! My však ten potenciál prenecháme iným. Vítame však tých, ktorí sa zobudia a zistia, že systém je prehnitý a treba ho revolučné odstrániť.
Jalal Sulejman, podpredseda KSS
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>