Jaroslav Paška pre TV Patriot: Požiadavky lekárov treba brať vážne, vláda ich podviedla

Jaroslav-Paska-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 3. januára 2011 – Poslanec Európskeho parlamentu Jaroslav Paška sa pre spravodajskú TV Patriot vyjadroval k nedávnemu protestu slovenských lekárov, ktorý sa dostal aj na pôdu Európskeho parlamentu:

www.ipolitika.sk

K. MATZOVÁ, redaktorka: “Podpisom zdravotníckych zákonov prezidentom Slovenskej republiky bola zavŕšená jedna fáza snáh Lekárskeho odborového združenia. Jeho členovia bojovali v mene viac ako dvoch tisícok lekárov za lepšie postavenie slovenského pacienta a situáciu v slovenskom zdravotníctve. Spor slovenskej lekárskej obce s predstaviteľmi vlády, ktorý tejto dohode predchádzal, sa dostal aj do povedomia poslancov Európskeho parlamentu.”
Jaroslav PAŠKA, poslanec Európskeho parlamentu: “Treba si uvedomovať, že lekári sú vzdelaní ľudia, sčítaní, rozhľadení, ktorí poznajú jazyky. Takže na rozdiel povedzme od právnikov alebo bankových úradníkov nájdu uplatnenie v celej Európskej únii. Európska únia im dáva možnosti na to, aby cestovali, aby sa uchádzali o prácu vo Veľkej Británii, Nemecku alebo v Čechách, a teda, ak argumentujú tým, že sú nízke mzdy na Slovensku a v porovnaní s ostatnými krajinami by mohli lepšie zarábať, tak treba to brať vážne.”
K. MATZOVÁ: “Jaroslav PAŠKA, ktorý je podpredsedom parlamentnej skupiny Európa slobody a demokracie a zároveň člen výboru pre priemysel, výskum a energetiku, sa domnieva, že slovenskí lekári pracujú v kritických podmienkach bez nároku na odpočinok. Ak sú vzdelaní a kvalitní, majú pritom veľký potenciál uplatniť sa v zahraničí.”
J. PAŠKA: “Myslím, že by si to mala uvedomovať aj slovenská vláda aj slovenská spoločnosť a priznať im taký status, aký im patrí. To, čo podpísala pani RADIČOVÁ, bol podvod na lekároch, pretože tie prísľuby, ktoré im svojím podpisom potvrdila, nie sú ochotní dnes predstavitelia vlády a vládnej koalície lekárom zaručiť.”
K. MATZOVÁ: “Zdĺhavé rokovania ministra zdravotníctva s lekárskymi odborármi preto považuje za nešťastné riešenie a navrhuje iné. Aby slovenská politická scéna hľadala úplne iné formy prístupu k našim lekárom.”
J. PAŠKA: “Ale nielen k lekárom, treba si uvedomiť, že proste takých tých vývojom, mzdovým vývojom postihnutých profesií na Slovensku je viacej. A že tak ako rástli mzdy bankovým úradníkom alebo niektorým iným profesiám, ktoré sú napríklad v šoubiznise, tak príjmy ľuďom, ktorí robia serióznu prácu a sú platení zo štátu, veľmi mzdy nerástli.”
K. MATZOVÁ: “Zdôraznil, že dôležitými atribútmi pri riešení podobných problémov je predovšetkým ústretovosť, ľudský prístup a citlivosť.”

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>