Ján Slota pre TV Patriot k hodnoteniu uplynulého roka v SNS a k perspektívam Slovenska

Ján-Slota_predseda2-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 9. januára 2012 – Predseda SNS Ján Slota hodnotil pre TV Patriot, čo sa podarilo v SNS v uplynulom roku a aké výzvy nás okrem volieb čakajú tento rok:

K. MATZOVÁ, redaktorka: “Uplynulých dvanásť mesiacov starého roka hodnotí aj predseda Slovenskej národnej strany Ján SLOTA. Tie sa niesli najmä v duchu osláv 140. výročia založenia strany, ktoré začiatkom júna vyvrcholili v Martine. Ich súčasťou bolo slávnostné odhalenie tabule, ktorá má pripomínať toto významné výročie založenia a zároveň 150. výročie podpísania Memoranda národa slovenského.”
Ján SLOTA, predseda Slovenskej národnej strany: “Slovenská národná strana vznikla na popud niečoho a ten popud bol vlastne zhromaždenie Slovákov tu v Turčianskom svätom Martine v roku 1861, keď sa prijalo Memorandum národa slovenského. Desať rokov presne nato boli tí istí účastníci pri stretnutí v Martine, keď založili Slovenskú národnú stranu.”

K. MATZOVÁ: “Dnes predseda národniarov zdôraznil, že práve v 19. storočí vznikala prvá vlna uvedomenia si Slovákov, že svojbytnosť slovenského národa nemôže byť v žiadnom prípade spochybňovaná.”
J. SLOTA: “A bohužiaľ, po 140 rokoch si musíme uvedomiť, že je spochybňovaná aj v dnešnej dobe – v 21. storočí.”

K. MATZOVÁ: “V máji 2011 si národniari pripomenuli odkaz tvorcov Žiadostí slovenského národa pri pamätníku v Liptovskom Mikuláši. Od vyhlásenia tohto dôležitého dokumentu Slovákov uplynulo 163 rokov.”
J. SLOTA: “To je skutočne tak nadčasové, že teraz, keď to pôjde takýmto tempom ďalej, tak môžeme o túto suverénnu republiku veľmi rýchlo prísť. A toto je hlavný odkaz tých štrnástich žiadostí národa slovenského.”

www.ipolitika.sk

K. MATZOVÁ: “Jún minulého roka znamenal pre Slovenskú národnú stranu aj otvorenie kancelárie okresnej rady v Čadci. Slúži pre stovku členov a sympatizantov, ktorí si tu pravidelne nájdu aktuálne informácie. Zároveň je podpisovým miestom pre petíciu Na Slovensku po slovensky.”
Pavol HOLEŠTIAK, predseda OR SNS v Čadci: “Vzniká tu niečo, čo vlastne nemáme ani vo forme Matice slovenskej, pretože nemá tu svoje vysunuté pracovisko ani dom, takže nazdávam sa, že je to veľmi potrebné. Máme každý pracovný deň zabezpečenú stálu službu, čiže stále tu niekto bude a myslím si, že naozaj je to nová éra aj vo vzťahu, čo sa týka k iným politickým stranám, ale aj dovnútra SNS.”

K. MATZOVÁ: “Základnú vlastnosť otca národa Andreja HLINKU celoživotnú bojovnosť za jednotný a svorný národ si národniari opäť pripomínali v auguste na ružomberskom námestí.”
J. SLOTA: “On celý život bojoval, aby slovenský národ bol jednotný, svorný. A to, bohužiaľ, v súčasnosti Slovákom strašne chýba.”

K. MATZOVÁ: “Dôležitou aktivitou strany v roku 2011 bola petičná akcia za používanie slovenčiny, ktorá by mala smerovať k vypísaniu referenda. Jeho predmetom má byť používanie slovenského jazyka ako výlučne úradného jazyka na celom území Slovenska.”
J. SLOTA: “Aj touto formou sme chceli zamedziť tejto plazivej maďarizácii, ktorá je neúprosná a jednoznačná, aby proste Slováci si uvedomili, že je to pre nás pre všetkých veľmi nebezpečné.”

K. MATZOVÁ: “Záver roka patril všetkým deťom na Trenčianskom hrade, pre ktoré členovia Slovenskej národnej strany už po druhýkrát pripravili podujatie plné mikulášskych prekvapení.”
J. SLOTA: “Je to už druhý ročník, myslím, že po tom vydarenom ročníku v roku 2010 tá voľba bola správna, je tu skutočne ten symbol Matúša ČÁKA TRENČIANSKEHO, ten duch tu asi je na týchto hradbách a deťom sa to veľmi páči.”

K. MATZOVÁ: “A v Trenčíne ešte zostaneme. Na zasadnutí predsedníctva strany tu bolo v rámci Žilinského kraja prijatých 53 nových členov. Členská základňa tak začala cítiť novú energiu. Všetky spomenuté kroky národniarov smerovali k tomu, aby národné cítenie Slovákov neupadlo do zabudnutia a aby sa práve v roku 140. výročia založenia Slovenskej národnej strany atmosféra zlepšila.”

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>