Ján Slota: Naša petícia vznikla vlani na jar, odmietame lži, že sa ňou zviditeľňujeme pred voľbami! / Petíciu a referendum spochybňujú len tí, čo chcú SNS zlikvidovať

Ján-Slota-22-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 8. januára 2012 – SNS dôrazne odmieta verejné tvrdenia politológa J. Marušiaka a jeho ďalších kolegov, že by sa petíciou občanov, ktorá má smerovať k vypísaniu referenda o používaní slovenského jazyka ako výhradného úradného jazyka na Slovensku, SNS zviditeľňovala pred voľbami. Ak nejde o účelové tvrdenie pána Marušiaka na zavádzanie verejnosti, potom ide o jeho hrubú neznalosť a slabý prehľad o udalostiach na slovenskej politickej scéne, na ktorú mu naleteli aj médiá, ktoré jeho tvrdenie zverejnili. SNS totiž petíciu za referendum vyhlásila ešte začiatkom apríla 2011, keď ešte nik nevedel, že o rok budú predčasné parlamentné voľby.

Náznak pána Marušiaka, že takéto referendum by malo obmedzovať ľudské práva, neprináleží hodnotiť – pri všetkej úcte – politológovi. Rozhodnutie, či ide o ústavnú otázku referenda, prináleží len Ústavnému súdu SR, tvrdenia kohokoľvek iného a spochybňovanie našej referendovej iniciatívy pôsobia potom len komicky. Ústava SR v prvej Hlave a v článku 6 uvádza, že „Na území SR je štátnym jazykom slovenský jazyk.“ Článok 6 ďalej pokračuje, že používanie iných jazykov než štátneho jazyka v úradnom styku ustanoví zákon. Ide o zákon o používaní jazykov národnostných menšín. SNS sa už vyjadrila, že petíciou reaguje na novelu tohto zákona z dielne dožívajúcej vlády, ktorá na želanie Hídu znížila bez priameho súhlasu štátotvorného národa hranicu na používanie menšinových jazykov v úradnom styku z 20 na 15 percent. Nám ide o to, aby sa štátotvorný národ mohol sám vyjadriť k používaniu štátneho jazyka na úradoch, nesiahame nikomu na ľudské práva, ide nám o posilnenie pozície štátneho jazyka, ktorý je potláčaný – aby sa situácia na Slovensku vrátila do normálu tak, ako je to v každej civilizovanej krajine. Fakt, že s počtom potrebných 350 000 podpisov finišujeme, znamená, že občania cítia potrebu posilniť štátny jazyk – a politik tu má byť na plnenie potrieb občana.

www.ipolitika.sk

Nechce sa nám veriť, že toľko slovenských občanov – politikov, politológov, novinárov ignoruje záujem občana a našu iniciatívu koordinovane znevažuje namiesto jednoznačnej hrdosti a podpory vlastného štátneho jazyka. Ide o nesmierne zaujímavý jav, ktorý si inde na svete ani nevieme predstaviť.

Pán Marušiak sa však včera objektívne vyjadril aspoň v tom, že dnes nikto nemá záujem na tom, aby bola SNS silná. SNS sa cíti silnou stranou, no vnímame, že čisto národné strany, obhajujúce národnoštátne záujmy, sú dnes vytláčané z politického i mediálneho priestoru nielen na Slovensku, lebo nevyhovujú záujmom majiteľov médií, strán a politikov, ktorí sa sami necítia silnými, boja sa mať vlastný názor a len slúžia USA alebo Bruselu, čo by žiadna skutočne národná strana nikdy nerobila.

SNS pevne verí, že osobné názory pána Marušiaka a ďalších politológov, po ktorých na Slovensku médiá nepochopiteľne siahajú čoraz častejšie, majú práve takú autoritu, na akej úrovni je ich politický rozhľad. Netušíme ani, koho ich osobné názory okrem médií zaujímajú, ale na naše aktivity nijako nevplývajú.

Za požiadavkou vypísania referenda si SNS pevne stojí, sme presvedčení o jeho význame. Veríme, že fakt, že našu snahu o toto referendum nepodporili ani tie politické strany, ktoré majú v ostatných mesiacoch plné ústa vlastenectva, občan výrazne vníma a vytvorí si obraz, kto na Slovensku skutočne chráni národné záujmy a kto o nich len rád rozpráva v médiách, ktoré mu na to rady dajú priestor – „aby SNS nebola silná“.

Ján Slota, predseda SNS

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>