Ján Slota k Dzurindovým fikciám a k pádu svetovej ekonomiky na dno: Čo ma najviac desí?

Ján-Slota-tlač2-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 20. januára 2012 – Som zdesený a zhnusený zo správ, ktoré čítam v médiách v ostatných dňoch. Mikuláš Dzurinda, minister vlády, ktorá nemá už dôveru nikoho, deklaroval v Nemecku s úplne vážnym výrazom tváre, že sľubuje za Slovensko schválenie trvalého eurovalu. Eurovalu, ktorý zaviazal Slovensko, aby v prvej fáze poslalo problémovým krajinám ako Taliansko či Španielsko 1,56 miliardy eur. To je len začiatok.Pomáhame krajinám, ktoré žijú nad pomery, majú niekoľkonásobne vyššie mzdy aj dôchodky než na Slovensku, Slovensko sa ledva drží ekonomicky nad vodou, ale berieme si drahú pôžičku na to, aby sme poslali 1,56 miliardy eur na to, aby sme pomohli hazardérom. Takéto absurdnosti a Dzurindova prostorekosť priznať sa ku zrade slovenského národa pred voľbami mi vyrážajú dych! Nehovoriac o jeho sebavedomí, že sľubuje v zahraničí niečo, čo o necelé dva mesiace už nebude môcť ovplyvniť.

Šokovali ma ďalej reakcie, ktoré prikladajú význam zníženiu ratingu Slovenska zahraničnou agentúrou – predsa všetci vieme, akú výpovednú hodnotu majú a akú hru s číslami znamenajú takéto ratingy – majú hodnotu asi takú, ako tzv. prieskumy verejnej mienky na Slovensku, čiže žiadnu. Nemôžeme ovplyvniť ich výsledok. Veď ak sa vybraní páni, ktorých svet prekvapujúco stále necháva rozhodovať o ratingoch krajín a kurzoch meny podľa toho, ako sa práve vyspali, môžeme o týždeň dúfať, že sa vyspia lepšie a Slovensko v rebríčku ratingov poskočí opäť vyššie! Tešme sa teda na každý nový deň a vstávajme s novou nádejou!

A teraz vážne. Svetová ekonomika je jedna veľká bublina, postavená na megapodvodoch, ktoré sú postupom času už také vyhrotené, že už žiadna ekonomika na svete nedokáže vyčísliť svoju reálnu hodnotu a svet funguje na ekonomickej fikcii a podvodoch. Desí a šokuje ma aj najnovší audit v Americkej centrálnej banke, ktorý mal podľa dnes zverejnených informácií odhaliť obrovský podvod – namiesto toho, aby Federálne rezervy zachraňovali potápajúcu sa ekonomiku USA, ktorá ťahá ku dnu aj Európu, tajne vraj rozdelili úvery v hodnote 16 biliónov dolárov za nulovú sadzbu medzi niektoré najväčšie finančné inštitúcie a korporácie v USA a vo svete. Celková suma dokonca činí až 26 biliónov. Kongresová správa uvádza, že FED tajne ukryl väčšinu spreneverených peňazí vo vlastných bankách. Zvyšok jednostranne previedol zahraničným bankám a korporáciám, na ktorých mali bankári Federálnych rezerv osobný finančný záujem, alebo v ktorých mali podiel. Keď sa už takéto niečo môže diať na úrovni centrálnej banky, čo môžeme očakávať ďalej?

www.ipolitika.sk

Svet sa rúti na dno, ale konkrétne aj EÚ a jej inštitúcie tak strácajú opodstatnenie, pretože zatiaľ žiadne komplexné riešenia nepriniesla, nekoná vo vážnej situácii, keď sa Grécko vymklo spod kontroly EÚ, štátny dlh Talianska i Nemecka sa šplhá k dvom biliónom dolárov – čo je zhruba suma vynaložená v rámci sveta vlani na zbrojenie, EÚ nereaguje, ani keď sú USA najvyšším dlžníkom v histórii, Maďarsko má verejný dlh až vyše 80 percent HDP a o pomoc sa obracia na čoraz výkonnejšiu ekonomiku Číny. EÚ nekoná v situácii, keď štátny dlh krajín tejto planéty je vyšší než 40 biliónov dolárov, pretože je absolútne jasné, že svetová ekonomika nezadržateľne padá a nikto nevyvíja účinné protiopatrenia.

Už to opakujem azda po desiaty raz – treba vybudovať iný svetový systém, iné pravidlá, iné organizácie a postaviť progresívny ekonomický plán s perspektívou najmenej na 20 rokov vopred.

Keď som sa pred rokom aj v médiách vyjadroval, že eurozóna speje ku krachu, všetci sa mi smiali – médiá, kvázi ekonómovia, kvázi politici. To, že dnes pád eura, eurozóny reálne hrozí, je už nad slnko jasné a potvrdzujú ho svojou opatrnosťou aj opatreniami mnohé významné krajiny v Európe. Veľká Británia má pripravený havarijný plán, keď by zachraňovala z “ohrozených krajín” svojich občanov, zavrela by hranice i bankové kontá, aby sa krajina neprepadla na dno. Britský ekonomický ústav Centre for Economics and Business Research otvorene hovorí o tom, že euro padne a jeho pád sa začne už tento rok.

Každá krajina chystá záchranné opatrenia, len Slovensko sa potáca v Dzurindových snoch o trvalom eurovale, lebo on si takto splní pokyny svojich “šéfov” v USA či v Nemecku. Neverím, že sú všetci ľudia slepí, neverím.
Ján Slota, predseda SNS

ČÍTAJTE a PODPORUJTE články Jána Slotu aj na:
http://janslota.blog.sme.sk/

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>