Ján Slota: Chceme 10-percentnú daň na základné potraviny, o 100 eur vyššie dôchodky a rovnú daň na úrovni 16 percent!

Ján-Slota-22-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 17. januára 2012 – V súčasnosti opozičná SNS chce po marcových parlamentných voľbách presadzovať zníženie sadzby rovnej dane zo súčasných 19 % na 16 %. “To nie je výmysel ani náš predvolebný výstrel do tmy, to sú reálne podložené čísla, ktoré môžu oživiť našu ekonomiku,” zdôraznil na dnešnej tlačovej konferencii predseda SNS Ján Slota.

Ak by sa SNS opäť dostala do vlády, bude podľa neho presadzovať aj zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na základné potraviny dennej spotreby na 10 %. V súčasnosti všetky potraviny spadajú pod základnú, 20-percentnú sadzbu DPH.

www.ipolitika.sk

Národniari plánujú zvýšiť aj najnižšie dôchodky. “Pre nás je neprijateľné, aby naši dôchodcovia doslova hladovali, sú v takej situácii, že niektorí so 150, 180-eurovými dôchodkami sú na hranici úmrtia od hladu. SNS prehlasuje, že minimálne dôchodky zvýši minimálne o 100 eur,” vyhlásil Ján Slota.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>