Ján Ikrényi: Ministerka Žitňanská zlyhala na celej čiare, súdnictvu nič nepriniesla

Ján-Ikrény www.ipolitika.sk

Bratislava, 18. januára 2012 – SNS pri záverečných odpočtoch výsledkov práce dožívajúcej vlády pozorne sleduje aj rezort spravodlivosti ministerky Lucie Žitňanskej a obdivujeme jej pózu hraného pokoja a pohody, prípadne dokonca aj spokojnosti. V tom, čo v kresle ministerky predviedla za uplynulý rok a pol, absolútne zlyhala a nepriniesla do rezortu spravodlivosti žiadne pozitíva, ani výraznejšie návrhy na riešenie skutočných problémov.

Súdnictvo sa naďalej zmieta v marazme ako po predchádzajúce roky a obdobia. Ministerka Žitňanská absolútne zlyhala aj morálne, keď na vláde nehlasovala za odvolanie šéfky FNM Bubeníkovej. Jej vyhlásenie „Kto má sedieť, nech sedí“, je potom výsmechom spravodlivosti, ktorú reprezentuje. Podľa tohto vyjadrenia sa potom toto zrejme netýka členov, sympatizantov a nominantov SDKÚ DS. Jej symbolika sfúknutia sviečky (aj to až na druhý pokus), potom vyznela ako „blízky“ odchod z funkcie, ktorú zastáva a nie ako „veľký „úspech jej reformy. V žiadnom prípade však nie ako reformu justície. Týmito jej navrhnutými zmenami dochádza len k čiastkovým zmenám pri fungovaní právneho poriadku, ale nie justície ako takej. Tá si vyžaduje podstatné a koncepčné zmeny. To, čo prezentuje ministerka Žitňanská v médiách ako „údajnú“ reformu justície, možno chápať ako zmeny týkajúce sa informovanosti občanov a podnikateľských subjektov.

www.ipolitika.sk

Naša kritika ministerky Žitňanskej počas celého jej pôsobenia vo funkcii ministerky spravodlivosti sa ukázala ako opodstatnená. Celé jej doterajšie pôsobenie v tejto funkcii je poznamenané predovšetkým jej emotívnymi výstupmi a politikárčením.

Ján Ikrényi, podpredseda SNS

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>