Ján Figeľ sa stretol s kubánskou veľvyslankyňou

fifel kuba www.ipolitika.sk

V týchto dňoch prijal predseda KDH a Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ veľvyslankyňu Kubánskej republiky Loipa Sánchez Lorenzo na jej vlastnú žiadosť. Veľvyslankyňa Kuby v novembri začala svoju misiu na Slovensku.

Ján Figeľ zdôraznil dôležitosť a univerzálnosť ľudských práv pre život jednotlivca i celej spoločnosti. Ako príklad solidarity uviedol svoju adopciu bývalého politického väzňa Alfreda Battistu. Zhrnul súčasnú politickú situáciu pred blížiacimi sa predčasnými parlamentnými voľbami. Veľvyslankyňa zdôraznila dôležitosť Slovenska ako krajiny, ktorá je členom EÚ a súčasne je geograficky blízka krajinám ležiacim na juhovýchod od Slovenska, ktoré majú záujem o vstup do únie.

www.ipolitika.sk

Veľvyslankyňa informovala o reformách, ktoré na Kube prebiehajú, najmä v ekonomickej a sociálnej oblasti. Rozvíja sa turistický ruch, taktiež zo Slovenska prichádza rastúci počet návštevníkov. Kuba prejavuje záujem o perspektívnu spoluprácu v sektore dopravy, hlavne v oblasti železničnej infraštruktúry. V marci navštívi Kubu aj pápež Benedikt XVI.

zdroj: kdh.sk

 

 

 

 

 

 

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Ján Figeľ sa stretol s kubánskou veľvyslankyňou

  1. Ďakujeme pánovi Figeľovi hovorí:

    Ďakujeme pánovi Figeľovi za to, že sa stretol s veľvyslankyňu Kubánskej republiky jej excelenciou Loipa Sánchez Lorenzo. Keď náš pán minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda nemá čas, dobrý je i pán Figeľ. KUBA je suverénna a slobodná krajina, ktorá je jasne vyhranená proti zločincom v EU a NATO. Pán Figeľ, ako náhradník za bossa a potencionálneho vojnového zločinca M.D., ktorý zavliekol Slovensko do dobyvačných vojen v Iraku, Afganistane, Líbyi a.t.d. si splnil funkciu náhradníka.Ako občan SR ubezpečujem pani veľvyslankyňu Kuby, že občania SR majú iný, úprimnejší a priateľskejší vzťah ku Kube a jej občanom ako naši zástupcovia vo vláde a parlamente SR. Tak vyzerá buržoázna totalita.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>