Ján Figeľ odštartoval kampaň

janfigel www.ipolitika.sk

Pred centrálou KDH v Bratislave vo švrtok 19.januára 2012 predseda KDH Ján Figeľ slávnostne odhalil prvý billboard a odštartoval predvolebnú kampaň. Vo svojom krátkom príhovore predstavil hlavné posolstvo predvolebnej kampane hnutia, ktorým chce osloviť voličov. Tím dobrovoľníkov v bielom symbolizoval farbu hnutia. Biela je lepšia.

Posolstvo KDH

www.ipolitika.sk

Naša Cesta pre Slovensko – Začína  prácou a zamestnanosťou.
Základným predpokladom na oživenie zamestnanosti a hospodárskeho rastu je pokračujúci boj s korupciou. Dôsledná spravodlivosť je základným východiskom pre príchod investícií a vytváranie nových pracovných miest. Boj s korupciou je východiskom, ale aj odpoveďou ako spravovať verejné financie, peniaze nás všetkých.
Samotný program ozdravenia hospodárstva Slovenska stavia KDH na troch hlavných pilieroch:
-           1. Tvorba nových pracovných miest
-           2. Ozdravenie verejných financií
-           3. Podpora živnostníkov, malých a rodinných podnikov a tým zvýšenie zamestnanosti.
Všetko začína prácou. Prvou povinnosťou novej vlády bude zabezpečenie rastu zamestnanosti na Slovensku. Len tak dokážeme prekonať krízu, nielen hospodársku, ale aj morálnu. Slovensko potrebuje ozdravenie verejných financií! Na ministerstve dopravy sme to zvládli a zásadne sme prispeli k ozdraveniu verejných financií. To, čo sme dokázali na ministerstve dopravy, dokážeme aj na ostatných ekonomických rezortoch. Napriek kríze sme dokázali významne  investovať, začali sme 5x väčšiu výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest ako za rovnaké obdobie poldruha roka vláda Róberta Fica.  Ušetrili sme 700 miliónov eur oproti Ficovej vláde na totožných úsekoch. Vytvorili sme tak viac ako 4000 pracovných miest. Podobne v oblasti cestovného ruchu sa prijatými opatreniami navýšil počet zahraničných turistov o 10% viac ako v predchádzajúcom roku. Tento nárast prispel k vytvoreniu viac ako 1000 pracovných miest. Takúto politiku potrebuje celé Slovensko.
Slovensko dnes stojí na križovatke. KDH ponúka osvedčenú kresťanskodemokratickú cestu, ktorá sa uplatňuje v Nemecku. Je tu však aj socialistická smerovanie, ktoré priviedla Grécko k bankrotu. Je na nás, ktorou cestou sa po parlamentných voľbách Slovensko vyberie.
Ján Figeľ, predseda KDH

 

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>