Ján Figeľ: Dvaja Slováci majú tri strany, ale hodnotou voličov KDH je vernosť

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Predseda KDH Ján Figeľ sa neobáva, že jeho hnutiu odoberú hlasy kresťanskodemokraticky orientovaní nezávislí kandidáti z listiny OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností napriek tomu, že Igor Matovič okrem bývalých členov KDH združených okolo Vladimíra Palka angažoval aj Štefana Bučka či Alojza Rakúsa. “Keď Jozef Tomko po páde komunizmu, v apríli 1990, hovoril v Slovenskej národnej rade, hovoril o tom, že dvaja Slováci majú tri strany, čo je starý obraz o fragmentácii slovenskej politiky,” povedal pre TASR Ján Figeľ.

Dodal, že KDH je jediná parlamentná strana, kde môžu byť bez problémov na tej istej fotografii postavení jej traja poslední predsedovia, všetci sú stále členmi KDH a navzájom majú dobré vzťahy. “Medzi klasickými konzervatívnymi hodnotami je vernosť a vytrvalosť. Byť verní hnutiu, ktoré sme zakladali, hodnotám, ktoré nás charakterizujú a spájajú. Vytrvať na tejto ceste, neprezliekať tričká, vytrvať aj v čase krízy alebo sporov je to, čo hovorí o istej stabilite a osvedčených hodnotách, na ktorých rastie ľudské spoločenstvo,” vyhlásil predseda kresťanských demokratov.

www.ipolitika.sk

Na druhej strane, KDH je podľa neho dnes otvoreným hnutím, čoho dôkazom je aj návrat bývalých členov, napríklad Ivana Šimka, ktorý bol v minulosti dokonca podpredsedom SDKÚ-DS. “Hnutie je otvorené, povyrástlo, aj z hľadiska počtu členov, klubov, mladých tvárí, odbornosti, máme zodpovednosť za ťažiskové reformy,” zdôraznil Ján  Figeľ. Pripomenul, že napríklad v ekonomickej oblasti je dnes KDH silnejšie, ako kedykoľvek predtým. Podľa predsedu KDH je účinnejšia strana zoskupená okolo svojich hodnôt ako skupina jednotlivcov kandidujúcich nezávisle. “Hoci niekedy aj v strane môže byť viac názorov ako členov,” poznamenal líder kresťanských demokratov s tým, že pre KDH táto formulka neplatí. “KDH je stranou, ktorá má nielen 22 rokov, ale aj obrovskú skúsenosť,” uzavrel Ján  Figeľ.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>