J. SLOTA: Ak by nabehli maďarskí poľovníci s guľovnicami, sme hotoví za dva dni

Ján-Slota-22-330x290 www.ipolitika.sk

Žilina – Slovenská národná strana (SNS) bude presadzovať zachovanie rovnej dane a jej zníženie na 16 percent rovnako ako zvýšenie dôchodkov minimálne o 100 eur. Po dnešnom zasadnutí rozšíreného predsedníctva strany v Žiline to povedal jej predseda Ján Slota.

Ako dodal, rozšírené predsedníctvo dnes prijalo programové memorandum pred predčasnými parlamentnými voľbami, ktoré pokrýva všetky oblasti života spoločnosti. Slovensko sa podľa neho musí vyrovnať s “cigánskou otázkou”, ktorá deptá spoločnosť. Neprijateľné je zadlžovanie Slovenska a podľa Slotu treba povedať jasné nie tým, ktorí chcú zadlžiť štvrtú generáciu dopredu. “A to nie je len SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd, ale aj Smer-SD. Všetci hovoria o riešeniach, no to nie sú riešenia, ale cesta do pekla,” zdôraznil šéf národniarov s tým, že SNS je za Európsku úniu, ale za úniu postavenú na národných štátoch a národných ekonomikách.

Slota tiež poukázal na potrebu podstatne väčšej zainteresovanosti vlády na zvýšení obranyschopnosti štátu. “Naša armáda je totálne, ale totálne neobranyschopná a ak by nabehli len maďarskí poľovníci so svojimi guľovnicami, boli by sme hotoví za dva dni,” uzavrel.

www.ipolitika.sk

Volebné šance SNS odhaduje jej predseda na dvojciferné číslo. “Ak taký poloblázon a cirkusový šašo Matovič vyhlasuje, že bude mať dvojciferné číslo, tak potom ho musí mať aj strana, ktorá je tu 140 rokov,” doplnil Slota, ktorý martinského primátora Andreja Hrnčiara za to, že kandiduje na kandidátke strany Most-Híd, nazval gaunerom. “Celému národu napľul do tváre, celý Martin by ho mal defenestrovať z radnice,” dodal Slota.

Ako povedal martinský primátor Andrej Hrnčiar, na Slotových vyjadreniach sa vždy bavil a baví sa aj teraz. “V posledných týždňoch na mňa používa tvrdé výrazy, snaží sa ma vyprovokovať a stiahnuť na svoju úroveň. Pán Slota prezentuje názory 19. storočia, ja prezentujem názory 21. storočia a nechám to na Martinčanoch, aby sa rozhodli. Vôbec sa nebojím, že by niekto z Martinčanov bral jeho slová vážne,” doplnil.

“Pán Slota musí pochopiť, že Matovičove percentá Maďarov lepšie ustrážia ako Slotove promile,” okomentoval líder OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností Igor Matovič vyjadrenia šéfa národniarov na jeho adresu.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>