J. MIŠKOV: Za FNM SR nemá kto konať smerom navonok, môžu hroziť škody

miskov www.ipolitika.sk

Bratislava – Šéf Ministerstva hospodárstva (MH) SR Juraj Miškov (SaS) podľa svojich slov pripravil na dnešné rokovanie vlády návrh na vymenovanie nového predsedu Výkonného výboru (VV) Fondu národného majetku (FNM) SR na miesto odvolanej šéfky Anne Bubeníkovej.

“Pripravil som materiál na vládu, ale vzhľadom na to, že pán prezident SR nedal predchádzajúci súhlas na predloženie tohto materiálu, respektíve prišiel z prezidentskej kancelárie nesúhlas s predložením tohto materiálu, tak tento materiál nebol predložený na rokovanie vlády,” informoval po dnešnom rokovaní kabinetu Miškov.

“V materiáli som navrhoval pána (Pavla – pozn. TASR) Faktora (nominant KDH), alternatívne bol uvedený aj nominant SaS, a potom v návrhu bolo voľné miesto pre prípad, že sa dohodneme na nejakom treťom, inom nominantovi. Som pripravený diskutovať o nominácii a dohodnúť sa na vhodnom mene,” informoval Miškov.

“Ohlásim sa k pánovi prezidentovi SR na stretnutie a som pripravený dohodnúť sa aj na mene mimo samotného VV FNM SR, teda na mene, s ktorým bude súhlasiť aj pán prezident SR,” zdôraznil.

www.ipolitika.sk

“Prvou mojou voľbou pre nomináciu na funkciu predsedu VV FNM SR bol pán (Jozef – pozn. TASR) Petraško, nomináciu prijal, ale na druhý deň som od neho dostal správu, že po konzultáciách nomináciu neprijíma. Pán Faktor bol druhý v poradí o ktorom som uvažoval, v jeho prípade nomináciu podľa mojich informácií neodsúhlasilo politické grémium KDH,” ozrejmil šéf rezortu hospodárstva. “Nemôžem jednoducho niekoho nútiť do funkcie proti jeho vôli.”

Miškov poznamenal, že bežná administratívna agenda FNM SR funguje ďalej, pretože “sú tam riaditelia jednotlivých sekcií s vlastnými kompetenciami”. “Za FNM SR však nemá kto konať smerom navonok. Týka sa to napríklad konania alebo splnomocnenia na valných zhromaždeniach v podnikoch s majetkovou účasťou štátu. Taktiež môže nastať vážnejší problém, v prípade súdnych sporov. Ak súd vydá nejaké rozhodnutie, proti ktorému sa v nejakej lehote treba odvolať a fond sa neodvolá, rozsudok môže nadobudnúť právoplatnosť. Teoreticky môže hroziť škoda,” upozornil.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>