J. FIGEĽ: Menovanie šéfa FNM je predovšetkým kompetencia ministra hospodárstva

janfigel www.ipolitika.sk

Bratislava – Menovanie nového predsedu Fondu národného majetku (FNM) SR je podľa slov šéfa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR Jána Figeľa (KDH) v prvom rade kompetenciou ministra hospodárstva.

“Zrejme si to vyžaduje ďalšie rokovania, v tomto prípade aj s prezidentom republiky. Je to kompetencia v prvom rade ministra hospodárstva, následne predsedníčky vlády, keďže ide aj o vládnu zodpovednosť,” uviedol dnes po rokovaní vlády k nevymenovaniu šéfa FNM SR Figeľ.

“Je veľmi dôležité, aby návrhy pri personálnych zmenách boli pripravené komplexne, a nielen personálne, ale aj politicky. A zároveň pripravené aj pre vymenovanie, nielen pre odvolávanie. Toto sa nenaplnilo,” poznamenal.

“Návrh ministra hospodárstva Juraja Miškova pred týždňom prinajmenšom nebol doplnený o to B, okrem prvého písmena, o návrh riešenia. Odvolanie predsedníčky FNM SR nebolo ani v diskusii, ani v samotnom návrhu sprevádzané riešením situácie, ktorá odvolaním takto vzniká,” spresnil.

www.ipolitika.sk

“Odvolanie šéfky FNM sa dnešným dňom napĺňa aj dátumovo, pretože rozhodnutie o jej odvolaní bolo s oneskorením jedného týždňa. To, kto by mohol nahradiť predsedníčku FNM SR je otázka predovšetkým pre ministra hospodárstva a následne pre vládu, ktorá v súčinnosti s prezidentom SR rozhoduje aj o personálnych otázkach,” zdôraznil.

“Môže to byť niekto z FNM SR, môže to byť niekto z vonku, ak nebude zhoda na jednej zo 4 osôb, ktoré sú vo Výkonnom výbore FNM SR. Mala by to byť dôveryhodná, odborne schopná osoba z verejnej sféry alebo z hospodárstva, ktorá dokáže viesť fond do nástupu jeho nového vedenia. Nie je to len do volieb, ale do nástupu nových orgánov fondu po voľbách,” dodal Figeľ.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>