J. FIGEĽ: KDH ponúka program ozdravenia Slovenska a cestu z krízy

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Žilina 14. januára – Základné piliere volebného programu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) sa dajú podľa predsedu KDH Jána Figeľa zhrnúť do vyjadrenia Prácou všetko začína. Skonštatoval to dnes v prejave na zasadnutí Rady KDH v Žiline.
Slovensko je podľa predsedu KDH konfrontované s javmi, ktoré podkopávajú ideál dobrej práce. “Veci verejné dnes na Slovensku nie sú v dobrom stave. Občania sa môžu sami seba pýtať, či sa oplatí plniť si povinnosti. Dodržiavať pravidlá, keď sa zdá, že práve tá druhá skupina, ktorá tak nekoná, má úspech. Práve pre túto väčšinu slušných ľudí chceme orientovať náš program,” povedal Figeľ.
“Naša Cesta pre Slovensko začína prácou a zamestnanosťou. Základným predpokladom na oživenie zamestnanosti a hospodárskeho rastu je pokračujúci boj s korupciou. Tam nesmieme poľaviť. Program ozdravenia Slovenska stavia na troch hlavných pilieroch – ozdravení verejných financií a zvýšení zamestnanosti. Podpore živnostníkov, malých a rodinných podnikov, a tým zvýšení zamestnanosti a na presadzovaní účinných sektorových politík pre zvýšenie zamestnanosti,” uviedol predseda KDH.
Zdôraznil, že v prípade nevyhnutnosti zvýšenia alebo zavedenia nových daní bude KDH presadzovať zavedenie dane z luxusu, ktorá by sa vzťahovala na spotrebu luxusných tovarov a vyššie zdanenie hazardu. “Čiže opatrenia, ktoré neublížia sociálne slabším a ktoré zároveň neohrozia ekonomické ozdravenie a rast zamestnanosti,” doplnil Figeľ.
Oblasť súdnictva potrebujeme podľa lídra kresťanských demokratov “deharabinizáciu súdnej moci”. “Základom musí byť razantná personálna obmena justície. Justícia musí byť otvorená a transparentná. Zmeny, ktoré sa podarili v tomto smere uskutočniť od roku 2010 boli potrebné, ale sú len čiastkové. Musíme pokročiť oveľa rýchlejšie, pretože transparentná justícia a vymožiteľnosť práva sú podmienkami pre fungujúcu spravodlivosť, pre príchod investorov a vytváranie nových pracovných príležitostí,” dodal Figeľ.
KDH ponúklo podľa jeho vyjadrenia pred dvoma rokmi občanom Slovenska úspešnú cestu, čo potvrdili výsledky. “Nemali sme však dostatok času, strana SaS povalila vládu, a tým znemožnila rozvinúť potrebné zmeny, či dokončiť začaté diela. KDH dnes ponúka obnovenú cestu, cestu zvyšovania zamestnanosti a vytvárania nových pracovných miest, cestu z krízy,” uzatvoril predseda KDH.

www.ipolitika.sk

 

zdroj:  (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>