Inflácia je u nás vyššia ako priemer OECD

sss-nm www.ipolitika.sk

Medziročná inflácia na Slovensku bola v novembri vyššia v porovnaní s priemerom za celú Organizáciu pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD).

Medziročná inflácia v rámci celej OECD bola na úrovni 3,1 %. Na Slovensku boli spotrebiteľské ceny v novembri medziročne vyššie o 4,6 %.

Inflácia v rámci eurozóny meraná harmonizovaným indexom Európskej únie (HICP) bola v novembri 3 %, na Slovensku 4,8 %. Vyplýva to z informácií, ktoré OECD zverejnila vo štvrtok.

Vo Francúzsku novembrová inflácia meraná indexom spotrebiteľských cien zrýchlila na 2,5 % z októbrových 2,3 %. Medziročná inflácia mierne spomalila tempo rastu vo Veľkej Británii (4,8 %), Nemecku (2,4 %), Spojených štátoch (3,4 %) a v Taliansku (3,3 %). V Kanade sa inflácia stabilizovala na úrovni 2,9 % a v Japonsku ceny medziročne klesli o 0,5 %.

www.ipolitika.sk

Medzimesačná inflácia v rámci OECD bola v novembri na úrovni 0,1 %. Spotrebiteľské ceny v Nemecku sa oproti októbru nezmenili, vo Francúzsku vzrástli o 0,3 %, Veľkej Británii o 0,2 % a v Kanade o 0,1 %. V Taliansku a USA sa ale o 0,1 % zmenšili. V Taliansku sa ceny v porovnaní so septembrom zvýšili o 0,6 % a v Japonsku klesli o 0,6 %.

zdroj: sss-nm.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>