I. ŠTEFANEC: SDKÚ-DS bola v boji proti korupcii zo všetkých strán najúspešnejšia

220px-Ivan_Štefanec www.ipolitika.sk

Bratislava – Strana SDKÚ-DS bola v boji proti korupcii zo všetkých parlamentných strán najúspešnejšia. Na dnešnej tlačovej konferencii SDKÚ-DS to povedal poslanec Národnej rady SR Ivan Štefanec.
“Žiadna iná politická strana nepresadila toľko opatrení, ktoré zužujú priestor pre korupciu, ako SDKÚ-DS,” vyhlásil poslanec Miroslav Beblavý s tým, že volebné obdobie ešte celkom nekončí. Na blížiacej sa parlamentnej schôdzi by chcel Beblavý presadiť novelu, ktorá by zásadne stransparentnila nakladanie s eurofondmi.

“Podľa tejto novely bude povinnosť zverejňovať nielen úspešné projekty, ale aj neúspešné, kto ich hodnotil, kedy a ako, s akými bodovými výsledkami. A bude jasne definované aj kto sa na tomto procese podieľať nemôže,” priblížil Beblavý.
Novela je v druhom čítaní a pre SDKÚ-DS je podľa neho priorita, aby bola právna norma prijatá. Beblavý zároveň poukázal, že mnohým politikom by nemusela takáto transparentnosť v oblasti eurofondov vyhovovať.

www.ipolitika.sk

Obaja poslanci pripomenuli, že v súvislosti s bojom proti korupcii a v snahe o lepšiu transparentnosť strana iniciovala 15 zmien zákonov upravujúcich štátne dotácie. Vyzdvihli zavedenie povinného zverejňovania zmlúv a faktúr na internete či sprístupnenie verejných informácií pri čerpaní eurofondov, aj keď nastane pochybenie.

Upozornili, že sa urobili okrem iného zmeny, ktoré stransparentnili nakladanie so štátnym majetkom. Rovnako sa zaviedlo zverejňovanie záverečných školských prác či voľných miest pre učiteľov.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to I. ŠTEFANEC: SDKÚ-DS bola v boji proti korupcii zo všetkých strán najúspešnejšia

  1. Gabo Karácsony hovorí:

    PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ.
    Pánov Beblavého a Štefanca, som považoval za jediných slušných ľudí v SDKÚ. Ale týmto a aj tým, že zotrvávajú vôbec v SDKÚ, sa v mojich očiach úplne zdegradovali na úroveň Goríl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>