I. MATOVIČ: V KDH sú len traja ľudia, ktorým dôverujem

bloger_511 www.ipolitika.sk

Bratislava – Ak na Slovensku nevzrastie verejný “tlak ulice”, tak kauza Gorila nikdy vyšetrená nebude. Myslí si to líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič, podľa ktorého rozruch okolo riešenia údajných spisov SIS bude zrejme trvať len do marcových volieb. “Po voľbách pomalinky sa to ututle a znova sa to zametie pod koberec,” konštatoval počas dnešnej diskusnej relácie TV Markíza Na telo.
Poslanec sa v piatok (27.1.) zúčastnil protestného pochodu Gorila v Bratislave. Hoci mu prikladá veľký význam, upozornil, že má obavy, aby v budúcnosti protest neprerástol do násilia, kedy by aktivisti útočili na príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Matovič, ktorý sa v televíznom štúdiu stretol s predseda parlamentného ústavnoprávneho výboru Radoslavom Procházkom, priznal, že spomedzi členov KDH dôveruje popri Procházkovi už len ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi a poslankyni Jane Žitňanskej. “To sú traja ľudia, ktorým sa nedá určite zazlievať, že by dnes robili niečo kvôli voľbám. Ale bohužiaľ najväčší problém KDH je v tom, že ten zvyšok tam dobrý nie je. Ja sa obávam, že ten zvyšok KDH nebude chcieť, aby bola vyšetrená Gorila,” konštatoval Matovič, podľa ktorého by práve táto časť KDH mohla podporiť koalíciu so Smerom-SD.

www.ipolitika.sk

Procházka sa vyjadril k alternatíve koalície Smeru-SD a KDH pomerne skepticky. Poukázal na to, že hnutie doteraz nikdy nebolo vo vláde s Robertom Ficom (Smer-SD). Navyše proti takejto možnosti podľa neho hovoria aj najväčšie spory koalície a opozície počas tohto vládneho obdobia. Za také považuje napríklad rozdielny pohľad na výstavbu diaľnic či usporiadanie justície. Kľúčovými podmienkami pre povolebnú spoluprácu budú podľa Procházku aj záväzky na vytváranie nových pracovných miest, efektívne budovanie diaľnic a zabezpečenie rovnosti pred zákonom.

Procházka, ktorý v sobotu (28.1.) povedal, že sa po prečítaní informácií z materiálov Sasanka cítil byť podvedený, dnes zároveň vyslovil obavy v súvislosti s rozkladom spravodajských služieb. “Sú indície, že viacerí pravdepodobne bývalí funkcionári spravodajských služieb, využili svoj prístup k štátnomocenským represívnym nástrojom na obchodovanie s informáciami a na veci, ktoré s výkonom verejnej služby nijako nesúvisia,” poznamenal.

Údajná SMS komunikácia medzi Richardom Sulíkom (SaS) a podnikateľom Mariánom Kočnerom sa dotkla aj Matoviča. Sasanka totiž naznačuje, že Sulík mal záujem, aby sa voči Matovičovi, ktorý v roku 2010 bol na jeho kandidátke, začalo trestné stíhanie. “Iba pevne dúfam, že Richard Sulík by tak hlboko neklesol,” uviedol.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>