Hanba a vina ministra zdravotníctva

hzds_logo www.ipolitika.sk

13. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) žiada Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a jej hlavného predstaviteľa Ivana Uhliarika z KDH, aby okamžite riešili situáciu v Roosveltovej nemocnici v Banskej Bystrici, ako aj na onkologických oddeleniach ďalších nemocníc v súvislosti s nedostatkom liekov pre pacientov, ktorým bola diagnostikovaná rakovina.

Uhliarikov rezort nesie hlavnú zodpovednosť za vzniknutý stav.
Sme šokovaní informáciami, ktoré sa cez médiá dostali na verejnosť. Viacerým onkologickým pacientom v zdravotníckych zariadeniach na strednom, severnom a južnom Slovensku nebola napriek vážnemu zdravotnému stavu indikovaná potrebná liečba a museli cestovať za účelom chemoterapie stovky kilometrov do odľahlých nemocníc v Bratislave či v Košiciach. Ako je vôbec niečo také možné v súčasnej modernej dobe na Slovensku?

www.ipolitika.sk

Rezolútne odmietame výhovorky Ivana Uhliarika, ktorý hádže zodpovednosť na banskobystrickú Roosveltovu nemocnicu, ktorá údajne nepožiadala o dovoz cytostatík a zahmlieva celú udalosť komplikáciami na celosvetovom trhu. O tom, že ide o väčší problém, ako len lokálnu záležitosť v Banskej Bystrici, svedčí skutočnosť, že zlyhanie dodávok ohlásila aj Detská fakultná nemocnica v Bratislave a ďalšie zariadenia. Dokedy sa mieni ministerstvo zdravotníctva vyhovárať na iných a zanedbávať svoje zákonné povinoosti a funkcie?

Pre nás je tento problém iba dôkazom a potvrdením, že Ivan Uhliarik nezvládol svoju funkciu po odbornej ani morálnej stránke. Svojou totálnou neschopnosťou už však vystavuje nebezpečenstvu ohrozenia života veľmi vážne chorých pacientov!

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>