Gorila odkrýva politické obete finančných skupín

hzds_logo www.ipolitika.sk

02. 01. 2012 - Americký novinár žijúci u nás Tom Nicholson hovorí v denníku Sme o kauze Gorila: “Základy demokracie na Slovensku sú plytké, ak sa dajú v parlamente kúpiť hlasy a nejaká finančná skupina rozhoduje, že treba ďalej privatizovať, aby sa zachovali príjmy.”

Až americký novinár, paradoxne, musí potvrdiť to, čo predstavitelia ĽS-HZDS tvrdia už celé desaťročia. Že za obvineniami proti Vladimírovi Mečiarovi a ďalším predstaviteľom strany stoja neuspokojené finančné záujmy vplyvných skupín. Mečiar s ĽS-HZDS vždy bojovali proti privatizácii strategického majetku a boli nepohodlnou stranou už svojím odporom voči kupónovej privatizácii, v ktorej finančné skupiny získali ba vďaka Mečiarovi stratili najviac.

Dnes nestačíme rátať, čo všetko dražie a kam sa vlastne uberáme vo vývoji, ak hľadíme na naše úspory, príjmy a ceny tovarov so službami. Kým rok 2011 nám priemerne vytiahol ročne 500 eur vďaka balíčkom vládnych opatrení, prevrátením kalendáru do nového roku sa zhoršil náš výhľad hneď o štyri percentá oproti rovnakému obdobiu pred rokom. Ak by to takto pokračovalo, na konci roka by sme na tom boli poriadne horšie. A tak došlo aj na odkrývanie utajovaných právd.

Voľby sú výberom alternatív či si spomenieme na roky 1991 a 1992, kedy sme tiež šli k voľbám a rozhodovali sme o tom, kto nás vytiahne z krízy a zabráni rozkrádaniu v kupónovej privatizácii. Rozpadli sa tradičné vzťahy našej spoločnosti orientovanej dovtedy na východné trhy, kam sme vyvážali viac ako 90 percent našej produkcie a zrazu nebolo kam. Kým sme sa dostali k dnešnému vývozu na 80 percent smerom na západnú Európu, tak sme prešli kus cesty.

www.ipolitika.sk

Vtedajšie rozhodnutie z volieb ovplyvnilo dvadsať rokov našej súčasnosti. Dnes sa opäť budeme rozhodovať na minimálne takto dlhé obdobie. Vďaka Mečiarom preorientovaných systémov sa rozhodlo o tom, že Slovensko vyšlo z tejto všeobecnej krízy strednej Európy spred 20 rokov najrýchlejšie a najlepšie. A ĽS-HZDS opäť ponúka strategické riešenia, ktoré hovoria o pozitívnych zmenách. Na negativizme je postavený zvyšok politickej scény, ktorá nehľadá neustále ďalšie zdroje na zvyšovaní sociálneho statusu občanov, ale zvyšovanie vlastného prospechu.

Naopak, systémy ponúkané v programoch ĽS-HZDS posilňujú status občanov, napr. stabilizujú najviac ohrozenú skupinu najbezbrannejších – dôchodcov, ktorí majetky rozkrádané finančnými skupinami desaťročia budovali v prospech štátu a nič za to nemajú. Tí by mali mať vďaka ĽS-HZDS plošne najnižší dôchodok 400 eur, lebo nižší mesačný príjem je už pod hranicou prežitia.

A na tieto systémy dokáže strana s odborníkmi generovať aj dostatok zdrojov bez reštrikcii. Mečiar má na tieto riešenia reálne vízie, ktoré už raz štátu pomohli na dlhé obdobie. Terajšie rozhodnutie voličov bude teda presne o týchto otázkach. Či si spomenú na obeť týchto finančných bojov, ktoré dnes odokrýva Gorila a americký novinár.

Stanislav Háber

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

2 Responses to Gorila odkrýva politické obete finančných skupín

  1. Wau Háber! hovorí:

    Wau,aj by som skoro uveril,len škoda,že Mečiar vykonal tie amnestie,možno keby to nie,normalny ľudia by ho volili,takto mu nik neverí…..Načo amnestie na únos Kováčovho nepodareného syna?

    • zuza hovorí:

      aj to výjde na povrh ked by skoncila tato politicka sebranka -vela som citala o tom vsetkom -co na to rodina Carnogurskych!!! Meciar udelil amestie aby nevysli veci na povrh .myslim ze stym nema a nemal nic spolocne mafia c bielych golieroch to vie -Preco neodopovedal carnogursky meciarovi kde v tu noc bol ??preco stary kovac taji a neprizna ze ukradol peniaze ludom ktorí môverovali??vela preco?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>