Fini želá Slovákom rozumné rozhodnutie vo voľbách, Hrušovský ho volá na návštevu

fini www.ipolitika.sk

Rím/Bratislava – Predseda Poslaneckej snemovne Talianskej republiky Gianfranco Fini želá Slovákom, aby v predčasných parlamentných voľbách urobili rozumné rozhodnutie. Povedal to slovenskej delegácii na čele s predsedom Národnej rady SR Pavlom Hrušovským (KDH), s ktorým dnes rokoval. Zároveň upozornil, že v politike by mali ísť emócie bokom. A to najmä v krajinách, v ktorých padli vlády.

Podobný názor má aj Hrušovský. Myslí si, že v prípadoch, keď padajú vlády a treba robiť pre krajinu vážne rozhodnutia, “politika by mala byť viac rozumom ako zápasom”. Dokazuje to podľa neho aj postup Talianska, ktoré po páde svojej vlády nevyhlásilo predčasné voľby, ale dalo prednosť vláde odborníkov. Tí majú urobiť potrebné zásadné sociálno-ekonomické reformy.

Slovenská delegácia sa dnes stretla s viacerými predstaviteľmi Talianska. Zhodujú sa, že Slovensko podstúpilo pre záchranu eura veľkú obetu, čo si Rím váži. Pád vlády Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) podľa nich dokazuje, že Bratislave na spoločnej európskej mene skutočne záleží. Slovenská strana potvrdila, že 90 percent parlamentu je naklonených záchrane eura a stabilizácii situácie v Európe.

www.ipolitika.sk

Hrušovský sa so svojimi talianskymi kolegami zhodol na tom, že vzťahy oboch krajín sú excelentné. Opätovne pozval svojho partnera Finiho na návštevu Bratislavy. Šéfovia snemovní sa zhodli na tom, že pri riešení krízy sa podceňuje parlamentný rozmer politiky. Pričom sú to práve národné parlamenty, ktoré budú nakoniec schvaľovať európske rozhodnutia.

Podpredseda talianskej Poslaneckej snemovne Rocco Buttiglione považuje Slovensko za vzor boja proti komunizmu. Je podľa neho úžasné, ako sa krajina dokázala dostať za 20 rokov z komunizmu a následne sa stať členom Európskej únie a eurozóny. “Je to nádherný príbeh,” povedal.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

2 Responses to Fini želá Slovákom rozumné rozhodnutie vo voľbách, Hrušovský ho volá na návštevu

 1. Napriek falošným prieskumom a strašeniu hovorí:

  Napriek falošným prieskumom a strašeniu, už HISTÓRIA UKÁZALA a rozhľadení SLOVÁCI vedia, že budú voliť ĽS-HZDS. Farizeji a mravokárci judášsky poukazovali na MEČIARA a HZDS a popritom pre seba UKRAJOVALI Z VEREJNÝCH FINANCIÍ SLOVENSKA.
  Preto rozumní ľudia budú voliť ČISTÉ RUKY- ĽS-HZDS !

 2. SLOVENSKO SI ZASLÚŽI DOBRO a nie menšie zlo ! hovorí:

  SLOVENSKO SI ZASLÚŽI DOBRO a nie menšie zlo!

  Dzurindova SDKÚ sa veľkohubo oháňala menším zlom, keď jej v ceste RABOVANIA SLOVENSKA bránila vláda V. MEČIARA, ktorá nebola prístupná ustupovať cudzím monopolom v predaji strategických podnikov SLOVENSKA.

  Opäť sa hlásia takí, čo pre SLOVENSKO vyberajú menšie zlo? Pasujú sa za poctivcov? Vedia ľudia, aké sú kontá ? Radi by zas okabátili občanov SLOVENSKA? Šťastie, že na Slovensku žijú aj slušní ľudia, ktorí dobu neprespali a nedali si mozgy vymývať úbohými politikmi spriaznenými s úplatnými GORILAMI.

  Proslovenského politika V. MEČIARA cielene kriminalizovali, znevažovali, aby oni nenažranci zbohatli zo spoločného majetku občanov SLOVENSKA. SLUŠNÍ ĽUDIA vedia rozpoznať FAKTY a PRAVDU ! PRAVDA ZVÍŤAZÍ a proslovenská ĽS-HZDS BUDE V PARLAMENTE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>