Do NR SR by sa dostali aj OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

obycajni www.ipolitika.sk

Bratislava 24. januára (TASR) – Strana Smer-SD by sa do parlamentu dostala so 41,8 percenta, KDH s 9,3 percenta a SDKÚ-DS s 8,3 percenta. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Focus pre Rozhlas a televíziu Slovenska. Do parlamentu by sa dostali aj OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, ktorí by získali 5,2 percenta. Most–Híd a SaS by mali rovnako, a to 6,4 percenta. TASR o prieskume informoval Martin Slosiarik z agentúry Focus.

V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by mal Smer-SD 81 kresiel, KDH 18, SDKÚ-DS 16, Most–Híd 13, SaS 12 a OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti 10 kresiel.

Do parlamentu by sa nedostala SNS (4,8 percenta), 99 % – občiansky hlas (4,6 percenta), SMK (3,4 percenta) ani ĽS-HZDS (1,5 percenta). Tú by podľa prieskumu predbehla aj Strana slobodné slovo – Nory Mojsejovej s 1,6 percenta.

www.ipolitika.sk

Agentúra Focus uskutočnila prieskum v dňoch 9. – 16. januára tohto roku. Výberovú vzorku tvorilo 1076 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. Voliť by nešlo 13,6 percenta respondentov a 17,9 percenta odpovedalo “neviem”, respektíve “nechcem odpovedať”. Svoje preferencie rozdelilo 68,5 percenta respondentov – potenciálnych voličov.

Respondentom bola položená nasledujúca otázka: “Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?” Respondentom bol predložený zoznam 26 kandidujúcich strán.

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>