Denník SME vždy „zaberie“

smer logo www.ipolitika.sk

Po zmenách, ktoré priniesli parlamentné voľby v júni 2010 došlo evidentne aj k zmene komunikácie najsilnejšej  politickej strany   Smer – SD.  Volali po nej niektorí odborníci, ale predovšetkým médiá.  Najmä tie printové sa sťažovali  na kritiku svojej práce zo strany vtedajšieho predsedu vlády R. Fica. Podľa nich jej miera bola nevhodná a nezodpovedala funkcii, ktorú v tom čase zastával. Vyvrcholilo to tým, že denník SME sa priamo zapojil  do predvolebnej kampane v prospech pravicového spektra našej politickej scény. A práve toto svoje profesionálne zlyhanie zadymil presviedčaním verejnosti, že vlastne išlo o dobrú vec, akúsi spoločenskú objednávku.

Od začiatku tohto volebného obdobia sa vzťahy medzi stranou Smer-SD a denníkom SME začali postupne normalizovať, pričom obe strany deklarovali, že im ide o korektnosť, profesionalitu, teda o konštruktívnu spoluprácu. Strana SMER – SD  odpovedá na otázky , R. Fico už niekoľkokrát poskytol denníku  rozhovor a  kritických tlačových správ ako je táto je minimum. Strana Smer-SD  dokonca viackrát dokázala prehliadnuť  aj niektoré „malé neférové kopance“, ktoré súvisia s pravicovou orientáciu denníka.

www.ipolitika.sk

To, čo ale predviedol denník SME v dnešnom vydaní (25.1.2012) presahuje hranice korektnosti, profesionality a konštruktívnej spolupráce. Článok pod názvom „Fico má na ústavnú väčšinu“ sa snaží štylisticky podpásovo a pomocou už osvedčených tzv. novinárskych skratiek navodiť u čitateľa pocit hrozby vzniku Orbánovskeho modelu na Slovensku, pričom realita je iná a každý  kto  pozorne číta vie, že sám Fico ústavnú väčšinu mať nemôže.

Vrcholom všetkého je ale komentár Lukáša Filu, ktorý otvorene vyzýva na mobilizáciu proti Smeru –SD hanebným argumentom, že „gorila vyzerá ako strašná vec…“, ale, „… ústavná väčšina Smeru by vedela napáchať také zveriny, že by sa aj gorila čudovala.“ Autor teda chce prekryť pravicové „zveriny“ predpovedaním budúcnosti, pričom svoju úvahu prezentuje ako fakt.  Voľte  napriek „zverinám“ pravicu, lebo Fico.  Tieto slová  na stranách mienkotvorného denníka sú  „zverinou“ a goriliu hlavu nasadzujú samotnému autorovi. Denník opäť neskrývane vstupuje do predvolebnej kampane. Jednoducho, ak je to potrebné,  SME vždy zaberie.

Komunikačný odbor SMER – SD

 

zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>