Daniel Lipšic zriadil špeciálny tím na vyšetrovanie kauzy Gorila

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Minister vnútra Daniel Lipšic dnes zriadil špecializovaný tím so sídlom na policajnom Úrade boja proti organizovanej kriminalite, ktorý sa bude zaoberať vyšetrovaním okolností kauzy údajného dokumentu SIS Gorila.

Sú v ňom 10 špičkoví vyšetrovatelia a kriminalisti z Úradu boja proti organizovanej kriminalite, z Úradu boja proti korupcii a z úradu inšpekcie. „Vyšetrovateľ dnes začal trestné stíhanie pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ktorého sa dopustili osoby podozrivé najmä zo zločinov korupcie a zneužívania právomocí verejného činiteľa,“ vyhlásil Daniel Lipšic na tlačovej besede s tým, že trestné stíhanie bude dozorovať Úrad špeciálnej prokuratúry, ktorej tieto právne kvalifikácie spadajú do právomoci a nemôžu jej ich odňať iné zložky prokuratúry. „Čo považujem za veľmi dôležité,“dodal Daniel Lipšic.

www.ipolitika.sk

V dokumentoch s názvom Gorila a Gorila 1 sa píše o údajnom ovplyvňovaní politiky finančnou skupinou Penta. Rozsiahly materiál popisuje dosadzovanie politických nominantov do štátnych podnikov, provízie pri privatizácii a pavučinu vzťahov naprieč politikou, podnikateľskou sférou a bezpečnostnými zložkami. Údajný spis SIS sa koncom minulého roka objavil na internete.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>