D. ČAPLOVIČ: Predražený web je škandál, ktorý prekročil hranice Slovenska

stranka www.ipolitika.sk

Bratislava – Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí je inštitúcia, ktorej poslanie smeruje k našim ľuďom v zahraničí. Hoci nepatrí medzi orgány štátnej správy, ktoré by boli pod drobnohľadom širokej verejnosti, dnes sa ukazuje, že tento úrad potrebuje zvýšenú kontrolu. Aj táto predražená web stránka dokazuje, že zvýšená kontrola je namieste.

Web stránka úradu je spôsob komunikácie a štýl distribúcie aktuálnych informácií. Jej význam úmerne narastá tomu, ako sa znižuje možnosť prístupu k iným informačným kanálom. Práve preto by štátne orgány mali mať záujem komunikovať aj prostredníctvom kvalitne prepracovaného webu. Z hľadiska obsahovej štruktúry, ale aj s prihliadnutím na výdavky, aké Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí vynaložil na novú web stránku som presvedčený, že ide o škandál, ktorý prekročil hranice Slovenska.

www.ipolitika.sk

Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí musí šíriť dobré meno Slovenska v zahraničí a musí umocňovať pozitívne väzby medzi Slovenskou republikou a Slovákmi žijúcimi v zahraničí. Prešľap terajšieho vedenia s web stránkou vnímam ako veľmi zlý signál, ktorý preukázal nehospodárnosť s verejnými zdrojmi, aké mohli radšej upevniť našu identitu za hranicami Slovenska a to napríklad podporou folklórneho festivalu, vydávaním časopisov či kníh.

TASR informoval Dušan Čaplovič, poslanec NR SR a bývalý podpredseda vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>