Čudné spojenia vyvolávajú otázky, či sú voľby slobodné?

haber www.ipolitika.sk

18. 01. 2012 - Najprv spolu bojovali. A to doslova o dušu. Neustále sa napádali a vytvárali politické protichodné bloky.

Potom sa zrazu začal ich slovník meniť. Stačí si spomenúť na čas pred voľbami v roku 2010, keď Robert Fico vytiahol do útoku ťažké kalibre v podobe zahraničných firiem, ktoré mali financovať Dzurindovu a Miklošovu stranu. A tak v SDKÚ nasadili na svoju kandidátku Radičovú, ktorá mala byť inou tvárou, za ktorú sa schovali.

Po voľbách si oba bloky rovnako nevedeli prísť na meno. Kým sa zrazu zo Smeru začali ozývať podivné vyjadrenia. Vraj ich strana nie je iná. Vraj sú rovnakí. Vladimír Mečiar sa preto právom pýtal, kedy klamali? Vtedy, keď boli rozdielni, alebo teraz, keď tvrdia, že nie sú iní?

Voľby sa priblížili. Všeličo vyšlo na povrch. V podozreniach z čudného financovania sa ocitli obaja súperi. Gorila otvorila tlamu a zarevala cez média nezvyčajne silno. A zrazu sa dozvedáme, že po tohtoročných voľbách si vedia predstaviť vládnu spoluprácu. Vzniká tak dojem, že jeden hrá v prospech druhého.

www.ipolitika.sk

Kampaň sa vyostruje. Predseda ĽS-HZDS hovorí, že všetky tieto útoky majú za cieľ zrejme iba to, aby znechutili voličov prísť k urnám. A potom sa do parlamentu dostanú len tí, ktorých voliči prídu voliť. Zrazu ako Fico, tak Maďarič si vedia predstaviť, že po voľbách vytvoria vládu s SDKÚ. Čudné súvislosti vyvolávajú nové obavy. Sú voľby naozaj slobodné a demokratické, ak dnes stále systematicky pripravujú verejnosť na podivuhodné budúce spojenia akoby už všetko bolo rozhodnuté a boli známe aj výsledky?

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>