Čakanie na občianske upratovanie

haber www.ipolitika.sk

12. 01. 2012 - Žiadna vláda a jej predstavitelia doteraz neprešla väčším preverovaním, ako Mečiarova vláda z roku 1998.

A čo sa zistilo? Nič. Žiadne prepojenia na finančné skupiny, žiadne úplatky, žiadna trestná činnosť. Naopak, pri tomto prešetrovaní sa narobilo kopu právnych nezmyslov. A boli vytvárané opakovane celé špecializované vyšetrovacie tímy, aby dokázali čokoľvek.

Zo štrnástich obvinení Ivana Lexu zostali až tri rozhodnutia Európskeho súdu pre ľudské práva, že boli porušené zákony a spravodlivosť. Lexa bol unesený s podielom štátnych orgánov protiprávne až z Juhoafrickej republiky. Rovnako bol protiprávne väznený. Celé špecializované tímy preverovali privatizáciu a prevrátili Fond národného majetku hore nohami. A čo sa zistilo? Že tí, ktorí sa stavali do pozície spravodlivých, v skutočnosti zjavne bačovali jedna radosť pri privatizácii monopolného majetku.

O tom je vlastne spis Gorila. O ľuďoch, ktorí naháňali Vladimíra Mečiara, očierňovali a špinili naňho, kým zatiaľ vznikali rôzne prepojenia a delenia provízii ako pri koristi. Na sklonku Mečiarovej vlády sa šírili množstvá fám medzi ľudí. Dokonca vraj o tom, ako uniknúť s pomocou pripravených lietadiel zo Slovenska pred spravodlivosťou. A dnes? Dnes tie lietadlá zjavne budú potrebovať oni.

www.ipolitika.sk

Financovanie politických strán sa dostalo do svojej najhoršej krízy. Spis Gorila potvrdzuje Mečiarove slová, že čím nákladnejšia kampaň, tým podozrivejšia strana. Dnes sme opäť pred voľbami. A znova vidíme v médiách nabubrelé reklamy, ktoré už aj zaberajú. Nielen známe tváre z vlády, ale aj neznáme, naberajú percentá podpory vďaka barnumskej reklame. A v tomto biznise si spokojne mädlia ruky médiá, ktoré na reklame zarábajú. A potom svojich inzerentov bránia napríklad aj tým, že o rôznych podozreniach mlčia.

Musel prísť na Slovensko až americký novinár, ktorý tu nebol s nikým zviazaný, aby najväčší škandál novodobých politických dejín Slovenska uzrel svetlo sveta. A aj ten má problém vydať knihu, v ktorej by všetku špinu vysvetlil. Dnes máme teda odvolanú šéfku Fondu národného majetku a množstvo obvinení medzi koaličnými partnermi, kto by si mal ešte upratať medzi svojimi ľuďmi. Upratovať však nemajú politici. Upratať by mali voliči vo voľbách. To by sa však nemohli nechať manipulovať médiami, ktoré platia bohatí politickí inzerenti…

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>