Bubeníková odvolaná. A čo ďalej?

hzds_logo www.ipolitika.sk

11. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) víta rozhodnutie členov Vlády Slovenskej republiky odvolať z funkcie predsedníčky Výkonného výboru Fondu národného majetku Annu Bubeníkovú.

Už dlhšie sme upozorňovali, že jej stolička je po prevalení kauzy Gorila neudržateľná.
ĽS-HZDS však žiada vyvodenie politickej i trestnoprávnej zodpovednosti voči všetkým aktérom najväčšej korupčnej aféry v novodobých dejinách Slovenskej republiky.

Vyšetrovanie prípadu a odhaľovanie vinníkov sa nemôže v žiadnom prípade skončiť len pri doterajšej šéfke FNM, ktorú do funkcie nominovala Dzurindova SDKÚ-DS. Centrály mnohých parlamentných strán sú až príliš prehnité, aby sa táto kauza odbila len dnešným hlasovaním na Úrade vlády. Občania tejto krajiny majú právo poznať celú pravdu!

www.ipolitika.sk

Ľudová strana – HZDS by teraz očakávala od koaličných politikov, aby jasne a zrozumiteľne verejnosti povedali, či obsah spisov vytvorených na základe odpočúvania príslušníkmi SIS je pravdivý. Naša politická strana dlhodobo poukazovala a odcudzovala zhubný vplyv finančných skupín a niektorých podnikateľov na slovenskú politiku a na rozhodovacie procesy v tomto štáte. Dnešné personálne rozhodnutie Radičovej kabinetu nesmie byť v žiadnom prípade bodkou v kauze Gorila. Práve naopak, musí byť len spúšťačom k nekompromisnému vyšetrovaniu a odsúdenie politikov a ostatných verejných funkcionárov, ktorí tak nehanebne zneužili moc danú od občanov tejto republiky.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>