Blahoželanie ĽS-HZDS veľvyslancovi Milošovi Kotercovi k zvoleniu

hzds_logo www.ipolitika.sk

11. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko blahoželá stálemu predstaviteľovi Slovenskej republiky pri Organizácii spojených národov v New Yorku Milošovi Kotercovi k zvoleniu za predsedu Hospodárskej a sociálnej rady OSN.

Slovenská diplomacia slávi ďalší významný úspech a potvrdzuje, že má mimoriadne silné postavenie a uznanie v medzinárodnom spoločenstve krajín a národov.

ĽS-HZDS teší táto udalosť o to viac, že je to prvýkrát od roku 1947, čo povedie jeden z hlavných orgánov v štruktúre OSN práve slovenský predstaviteľ. Naposledy mala tú česť známa postava medzivojnovej a povojnovej diplomacie a dnes už historická osobnosť Ján Papánek, ktorý stál aj pri zrode Organizácie spojených národov na troskách jej predchodkyne Spoločnosti národov. Považujeme to za vyjadrenie veľkého rešpektu zo strany štátov a ako ocenenie vytrvalého úsilia našej vlasti o mier, stabilitu a pokrok vo svete. Vnímame to aj ako prirodzený posun v bohatej profesionálnej kariére Miloša Koterca, ktorý v minulosti stál na čele Výboru Valného zhromaždenia OSN pre odzbrojenie a medzinárodnú bezpečnosť a bol tiež členom

www.ipolitika.sk

Komisie pre výber prokurátora Medzinárodného trestného súdu.
Ľudová strana – HZDS verí, že významovo porovnateľné úspechy Slovákov na medzinárodnej úrovni budú pribúdať a že budeme naďalej svedkami pozitívnych správ o našej diplomacii z najrôznejších končín zelenej planéty. Na rozdiel od súčasnej politickej elity na čele s Ivetou Radičovou je totiž práca špičkových slovenských diplomatov výbornou vizitkou krajiny v zahraničí.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Blahoželanie ĽS-HZDS veľvyslancovi Milošovi Kotercovi k zvoleniu

  1. Hershel Steinke hovorí:

    You can certainly see your expertise in the article you write.

    The sector hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to say how
    they believe. Always follow your heart.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>