Autoritárske praktiky Lucie Žitňanskej

hzds_logo www.ipolitika.sk

18. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) považuje nové zistenia Súdnej rady Slovenskej republiky, o ktorých informovala táto inštitúcia sudcovskej samosprávy prostredníctvom svojej kancelárie, za natoľko závažné, že by sa nimi mali neodkladne zaoberať aj poslanci Národnej rady Slovenskej republiky.

Ide o dôvodné podozrenie nielen z politizácie súdnictva, ale aj zo závažného porušenia právomocí verejného činiteľa a Ústavy štátu.
ĽS-HZDS dlhodobo kritizuje kroky súčasnej koalície v oblasti justície a najmä arogantné konanie ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej. Tá sa všemožne usiluje ovládnuť súdy na všetkých stupňoch a dosadiť do talárov a na stoličky predsedov súdov svojich straníckych nominantov. Naše podozrenia vyplávali teraz konečne na povrch. Príkladom je výberové konanie na Okresnom súde v Galante, kde je už vopred „známy“ víťaz a Žitňanskej favorit Ľuboš Szigeti. Podľa našich informácií je takýchto politických nominantov podstatne viac a doslova zaplavujú okresné i krajské súdy po celom území Slovenska.

www.ipolitika.sk

Kroky a opatrenia zo strany ministerky Žitňanskej sú pre nás potvrdením, že koaličníci sa obávajú výsledkov blížiacich sa parlamentných volieb, v ktorých majú občania SR možnosť nanovo rozdať karty. Preto sa ministerka tak ponáhľa s výberovými konaniami na funkcie predsedov viacerých súdov a s vymenovaním sebe, materskej SDKÚ-DS a ostatným koaličným stranám strane blízkych osôb.

V prípade účasti v budúcej vláde však ĽS-HZDS zastaví takúto bezbrehú politizáciu súdnictva a zmení právne normy, ktoré vytvorili legislatívne podmienky pre činnosť účelových výberových komisií pripomínajúcich časy boľševizmu a tvrdej socialistickej diktatúry.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>