Andrej Danko prijal v Bratislave viceprezidenta FPŐ Johanna Gudenusa: Najvážnejším problémom Európy je jej islamizácia / EÚ však zlyháva pri riešení viacerých otázok

AD-JG-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 11. januára 2012- Najvážnejším problémom a oblasťou, kde Európa zlyháva, je jej islamizácia. Na dnešnej tlačovej konferencii po rokovaní s viceprezidentom rakúskej FPÖ Johannom Gudenusom to vyhlásil prvý podpredseda SNS Andrej Danko. Podľa jeho slov je islamizácia problémom, ktorý môže v priebehu desiatich až dvadsiatich rokov mať také nedozerné následky ako rómsky problém. “Je dôležité, aby sme problematiku islamu pochopili. Tu sa s FPÖ zhodujeme v zákaze výstavby minaretov či nosenia buriek. Sme si plne vedomí slobody náboženského vyznania, ale poukazujeme na problém spolužitia islamu a kresťanstva,” povedal Andrej Danko.

Podľa jeho slov nie je ani budúcnosť mešity v Bratislave veľmi vzdialená. “Ukázal som pánovi Gudenusovi projekty mešity na Kramároch a on zhrozený konštatoval, že taká stavba nemá čo hľadať v centre Bratislavy,” uviedol A. Danko s tým, že národniari aj FPÖ hovoria NIE islamizácii Európy.

Johann Gudenus upozornil, že aktuálne má každý tretí občan Viedne nejaké migračné korene. “Každý piaty občan je cudzinec a sú obvody, kde je ním každý tretí. Vo Viedni existujú školské triedy, kde je až 90 percent cudzincov, dokonca sú triedy, kde je ich až takmer 100 percent. Nemáme také problémy s občanmi pochádzajúcimi zo susedných krajín, ale predovšetkým s masovým prílevom moslimov,” podotkol s dôvetkom, že ich počet sa v Rakúsku neustále zvyšuje. “Na Slovensku je 5000 moslimov, u nás v roku 2001 tvorili 7,8 percenta obyvateľstva Viedne a na území celého Rakúska ich bolo 400 000. Islamské náboženstvo je druhé najsilnejšie v Rakúsku a s týmto všetkým je spojený určitý strach na strane rakúskeho obyvateľstva,” vysvetlil Johann Gudenus.

Andrej Danko zároveň zdôraznil, že SNS a FPÖ, ktoré sú často ignorované médiami, nie sú outsideri politických scén, ale alternatívy budúcnosti politiky, ktorá sa musí robiť. Podľa jeho slov obe strany hovoria nie EÚ ako dinosaurovi, nie diskusiám v únii v podobe diktátu Angely Merkelovej a Nicolasa Sarkozyho a žiadajú diskusiu krajín o tom, kam a ako chce EÚ smerovať. “Sme menšie krajiny a musíme mať zachované právo veta. To neznamená, že nechceme úniu, ale chceme pravidlá, ktoré budú rešpektovať každého jej člena. Ako zodpovední politici však diskutujeme aj o konci eura, lebo nechceme, aby sme zo dňa na deň zostali nepripravení na akúkoľvek alternatívu,” ubezpečil Andrej Danko. Tvrdí, že je dôležité vytvoriť nové pravidlá spolupráce národov v EÚ, ale v takej únii, v ktorej sa nebude podvádzať.

www.ipolitika.sk

Johann Gudenus ho doplnil, že práva národov v Európe sú doslova pošliapavané. “Chceme, aby sme žili v Európe, kde každý národ bude mať svoju identitu. Silu rôznorodosti chceme zachovať a chrániť,” deklaroval.

FPÖ cez J. Gudenusa zároveň vyjadrila podporu SNS pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami na Slovensku. “My ako kooperační partneri vítame tú možnosť, aby sme mohli SNS podporiť. Je to pre nás srdcová záležitosť. Chceme, aby SNS bola alternatívnou sociálnou stranou,” dodal.

SNS začala spoluprácu s FPÖ pred rokom, uskutočnilo sa už niekoľko rokovaní medzi predsedami oboch strán Jánom Slotom a Heinzom-Christianom Strachem v Bratislave i vo Viedni. V júli minulého roku SNS a FPÖ podpísali Memorandum o priateľstve, porozumení a spolupráci.

Zdroj: TASR

X X X

BRATISLAVA, 11. januára 2012 (WEBNOVINY) – Slovenská národná strana chce bojovať proti islamizácii Slovenska.

Dnes na tlačovej besede prvý podpredseda strany Andrej Danko upozornil na snahy, že v Bratislave by mala vyrásť mešita. Podľa neho islamská nadácia vlastní pozemok na Kramároch a ukázal aj projekty, ako by mešita mala vyzerať. „Európa zlyháva v boji s islamizáciou. Nehovorím o tom, ktoré náboženstvo je lepšie, alebo horšie, ale poukazujeme na problémy spolužitia islamu a kresťanstva,“ zdôraznil.

Národniarom na pomoc v predvolebnej kampani prišiel aj viceprezident rakúskej FPÖ Johann Gudenus. „FPÖ chce SNS podporiť v parlamentných voľbách. Chceme, aby SNS bola na Slovensku ako alternatívna sociálna strana,“ vyhlásil.
Zároveň sa pridal k A. Dankovi v boji s islamizáciou. Upozornil, že každý piaty občan vo Viedni je cudzinec, sú aj obvody, kde každý tretí je cudzinec. „Existujú triedy, kde je 90 percent cudzincov, najmä moslimov a jedno rakúske dieťa. Rakúsko sa borí s problémom prisťahovalectva,“ vyhlásil.

Islamské náboženstvo je podľa J. Gudenusa v Rakúsku druhé najsilnejšie. Za katolíkmi, ale pred evanjelikmi. „S tým sú spojené obavy obyvateľstva. Niektorí sa chcú integrovať, ale niektorí chcú korán a šáriju postaviť nad rakúsku ústavu,“ vyhlásil. Podľa neho sa všetci moslimovia nechcú integrovať. Neučia sa po nemecky. Moslimské ženy vedia len slabo čítať a písať.

Záznam z dnešnej spoločnej tlačovej konferencie Andreja Danka a Johanna Gudenusa nájdete aj na našom webe v TV SNS.

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>