Andrej Danko: Orbán seje vietor, a preto v marci zožne slovenskú búrku

A.-Danko-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 4. januára 2012 – Maďarská republika už neexistuje na mape civilizovanej Európy. Maďarsko oficiálne nie je od 1. 1. 2012 republikou, navyše sa vrátilo späť z cesty k demokracii o celé storočie. Maďarská republika nie je, nech žije Maďarsko – kričia maďarskí nacionalisti. Orbán je Kadáffím v Európe, veď to, že ho treba zastaviť, si už po prijatí maďarských zákonov o cirkvách uvedomili aj Američania, ktorí mu darovali 40 bojových vrtuľníkov.

Európska únia sa zmieta v problémoch, čo využívajú politici ako Orbán na rast nacionalizmu, ktorý má expanzívny charakter. Je obrovský rozdiel obhajovať záujmy svojho národa na vlastnom území – ako to robí Slovenská národná strana, a robiť politiku expanzie a nenávisti tak, ako ju predvádza Fidesz. Nacionalizmus s expanziou otvára Pandorinu skrinku nenávisti a starých rán, ktoré tu už po druhej svetovej vojne nemali byť. Každá krajina v Európskej únii pociťuje celosvetovú krízu a má dosť svojich problémov. Je otázkou budúcnosti, v akej podobe budú spolupracovať civilizované krajiny Európy, ktoré budú ctiť dohody a pravidlá medzinárodných vzťahov. Nik v Európe si nevšima Orbána, ktorý mení mediálne zákony, zákony o cirkvách, daňové predpisy, ale aj ústavu – akoby pre Maďarov neplatili žiadne medzinárodné predpisy. Môžu Maďari v Európe naozaj všetko? Orbán nám Slovákom ukázal svoju aroganciu vtipom, že neraňajkuje slovenské deti, ale aj prijímaním zákonov, ktoré aj podľa Benátskej komisie majú exteritoriálne účinky, čiže zasahujú aj k nám. Kradne nám občanov a dáva volebné právo zahraničným Maďarom, smeje sa každému do očí. Dokedy? Naša diplomacia si ho nevšima, a to ani po nedávnom potupnom predvolani veľvyslanca SR na koberček v Budapešti.

www.ipolitika.sk

Svet si však Orbána začal všimať – a je dobré, že dostal prvé diplomatické facky od vyspelých krajín a určite dostane poriadnu reakciu od Slovenska v marci, ak SNS získa v parlamentných voľbách dostatočný počet hlasov a vplyv. Orbán sa má na čo tešiť a raz mu to aj jeho národ spočíta – veď je známe, že kto seje vietor, zožne búrku.

Andrej Danko, prvý podpredseda SNS

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>