Andrej Danko: Lipšicov rezort tají informácie, podali sme žalobu

A.-Danko-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 10. januára 2012 – Prvý podpredseda SNS Andrej Danko podal na Krajskom súde v Bratislave žalobu na Ministerstvo vnútra SR, ktoré pod vedením Daniela Lipšica odmietlo poskytnúť informácie, ktoré sme požadovali k nejasným a podozrivým nákupom odpočúvacích zariadení. Andrej Danko na súd podal žalobu o preskúmaní zákonnosti rozhodnutia postupu správneho orgánu, keď nám Ministerstvo vnútra SR odmietlo sprístupniť informácie, ktoré by mali byť verejné.

Dňa 8. 6. 2011 sme požiadali (príloha 1) MV SR na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám informácie o zmluvách, ktoré rezort aj v médiách tajil a zahmlieval, a týkali sa spoločnosti Orga – Trade, s ktorou malo ministerstvo prostredníctvom ministra Lipšica uzavretú, no koaličnými partnermi neschválenú zmluvu týkajúcu sa modernizácie technických prostriedkov slúžiacich na odpočúvanie. Po odoslaní našej žiadosti na MV SR sa začala spleť zahmlievania, utajovania, predlžovania lehôt dodania informácií, ale aj rozporuplného riešenia našej žiadosti, ktorú popisuje Andrej Danko v súdnej žalobe (príloha 2).

www.ipolitika.sk

Krajský súd v Bratislave sme požiadali, aby zrušil rozhodnutie MV SR neposkytnúť tieto informácie a aby vec vrátil ministerstvu na ďalšie konanie. Ide nám o to, aby konanie Daniela Lipšica za chrbtom koaličných partnerov bolo zverejnené a ukázalo sa, o koľko miliónov za podpis zmluvy, ktorú napokon premiérka I. Radičová prikázala zrušiť, náš štát prišiel na penáloch, keďže MV SR sa do tejto chvíle vo veci sankcií za zrušenie zmluvy – ak ju aj vôbec zrušilo – jasne nevyjadrilo.

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>