Andrej Danko: Kaliňák a Lipšic – ruka ruku umýva!

Andrej-Danko-554-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 3. januára 2012 – V lete 2011 si minister vnútra SR Daniel Lipšic dovolil nehoráznosť v podobe zásahu do súkromia, a to iniciatívou systémovej zmeny v odposluchových zariadeniach bez celospoločenského konsenzu. Lipšic nemal ani problém podpísať záhadný dodatok ku zmluve, ktorým Policajný zbor SR získal samostatný vstup do odposluchového zariadenia.

Opäť nikým neschválený. SNS si v zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám žiadala predmetný dodatok, ktorý podľa mediálnej informácie stál štát 2 milióny eur. Dodnes sme ho nedostali, ani žiadne z médií, ktoré ho požadovali.
Systémová zmena Lipšica zrušila jediný kontrolný mechanizmus proti svojvôli policajtov tým, že SIS už nemá prehľad, koho PZ SR odpočúva. Poukazovali sme na záhadnú potrebu Lipšica, prekvapujúco spoločne s exministrom Kaliňákom, modernizovať odpočúvacie zariadenie a aj možno vymazať údaje, kto koho kedy legálne aj nelegálne uplynulých 10 rokov odpočúval. Kaliňák aj Lipšic by sa asi s ich straníckymi šéfmi poriadne zapotili, ak by ľudia vedeli pravdu o pozadí ich spoločného snaženia, a možno by sa čudovali aj niektorí členovia Smeru i KDH. Kaliňák nedávno opäť účelovo podstrčil informácie svojmu straníckemu bulváru o záhadnom dodatku, a to len preto, aby si vydobyl miesto v komisii na nákup nového zariadenia a ukázal Lipšicovi, že bez neho to neprejde.

www.ipolitika.sk

Odpočuvanie telefonátov, prepisovanie sms, mms, skypu, respektíve lokalizácia pohybu akejkoľvek osoby, sú tie najväčšie možné zásahy do súkromia jednotlivca. Diskrétne informácie o jednotlivcovi dokážu za sekundu zmeniť život človeka, a preto je dôležité, že keď sa už má vo verejnom zaujme zasahovať do súkromia, treba zachovať diskrétnosť pri nakladaní s predmetnou informáciou. Preto by sa mali garantovať občanom čitateľné pravidlá a podmienky pri zásahoch do ich súkromia. Kaliňáka a Lipšica však zaujíma niečo iné, len nie diskusia o forme kontroly odpočúvania, tak ako ju navrhujeme my prenosom jasných kompetencií na NBÚ a vytvorením systému čitateľnej kontroly. Dvoch spomenutých pánov zaujíma len rýchly nákup nového zariadenia a informácie, ktoré im pomôžu deptať a ničiť jednotlivcov, ktorí sa vzoprú ich záujmom. Obaja to dokazujú denne svojím mediálnym vystupovaním, ktoré signalizuje značné zúfalstvo, že sa k svojmu cieľu, navyše kontrolovaní inými politickými stranami vrátane SNS, blížia tak pomaly. Je paródiou osudu, že práve tí, ktorí odposluchy zneužívajú, dnes v kauze Gorila komicky bojujú o očistenia svojho mena. Kto akou zbraňou bojuje, takou zbraňou zhynie, páni Lipšic a Kaliňák.

Andrej Danko, prvý podpredseda SNS

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>