Alenka nebude z ríše divov, ale skôr z ríše korupcie

haber www.ipolitika.sk

26. 01. 2012 - Na stranu 99 percent od začiatku jej kampane poukazoval Vladimír Mečiar ako na príklad možnej politickej korupcie.

A dnes jej líderka Alena Dušatková priznáva, že ju financujú milionári, ktorí vraj využívajú svoje zdroje lepšie, ak si nekupujú dvojmiliónové hodinky, ale dávajú svoje peniaze na kampaň. Možno ani Dušatková nevie, koľko takých hodiniek už majú a koľko by si ich ešte kúpili, ak by sa Dušatková aj s 99 percentami dostala do parlamentu.

Altruizmus sa totiž prejavuje inými spôsobmi, ako dosadením rôznych ľudí do politického kresla a ich zaviazaním sa, že budú potom spätne za teplé miestečko protežovať vo svojich rozhodnutiach sponzorov. Iveta Radičová sa zasa vyjadruje ku kampani, že jej partneri sú pripravení ďalej vládnuť, ak získajú dostatok mandátov vo voľbách. Predseda ĽS-HZDS už od začiatku ukazuje na ich rozpory, ktoré hovoria jasnou rečou ako také vládnutie bude vyzerať.

www.ipolitika.sk

V podstate tesne pred voľbami je jasné, že ak nedôjde k dramatickému zvratu, tak Slovensko sa dostáva na cestu destabilizácie pre jeho rozbitý politický systém. V ňom najlepšie lovia rôzne gorily, ktoré sa prezrádzajú z minulosti, alebo si chystajú teplé miestečka do budúcnosti. Zatiaľ v Davose na svetovom ekonomickom fore opäť básni americký multimilionár o konci eura. George Soros má však na svedomí fakt, že dnes občianskym združeniam ťažko ešte niekto uverí, lebo ich využíval na zvrhnutie legitímnej moci získanej vo voľbách trebárs aj na Slovensku.

Do kampane proti Mečiarovi vrhol milióny v roku 1998 a dnes by chcel zasa poučovať, čo sa smie a čo nie v prípade vývoja eura. Je to celé zvrátené, lebo od známych firiem môžeme očakávať neustále to isté. Voliči ešte majú šancu rozlepiť médiami lepené oči a vidieť pravdu takú, aká sa sama ponúka. Že strany, ktoré už dnes dali do kampane milióny eur tak nerobia z lásky k vlasti, nech by nás o tom presviedčala akákoľvek Alenka podobajúca sa tej z ríši divov. Naše divy sú však v tom, že ešte stále takéto osoby dokážu ľudí u nás popliesť.

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>